התקשרו לאורן - 052-5375811
ביצוע התקנה ומכירת מוצרי הרחקת יונים

דוקרנים ליונים

היונה אולי מסמלת את השלום אולם כאשר היא מתיישבת על אדן החלון שלכם ומחליטה לקונן שם מדובר במפגע תברואתי לא נעים במיוחד וכזה המסכן את בני הבית במחלות, וירוסים, חיידקים וכינים שיכולות לעקוץ ולזהם את דם בני הבית ואפילו את בעלי החיים בבית.  אחת הדרכים הטובות ביותר להיפתר מהיונים היא להתקין דוקרנים ליונים. אלה עובדים מצוין וחוסמים את הגישה של היונים אל החלון ובכלל אל החלק המישורי שבו הן מותקנים ומונעים מהיונים לנחות ולקונן באזור שלכם.

סוגים שונים של דוקרנים ליונים

דוקרנים ליונים הופכים את המשטח ללא נוח ולא נעים לנחיתה. כאשר היונה תרצה לנחות היא תחטוף דקירה קטנה מהקוצים הדוקרניים ופשוט תתרחק משם. כמובן שהדקירה היא קטנה ולא מסוכנת ואינה פוצעת את היונה אבל בהחלט גורמת לה לחשוב שהמקום לא נוח ולא יאה לנחיתה וקינון. יש שני סוגים עיקריים של דוקרנים ליונים והם דוקרנים מנירוסטה או דוקרנים העשויים פלסטיק.

  • דוקרנים מנירוסטה – ככל הנראה הדוקרנים הפופולריים יותר בשל עמידותם ויופיים. אפשר לצבוע אותם באמצעות ספריי צבע בכל צבע שתרצו ולהתאימם לעיצוב הבית והגינה שלכם. ניתן להתקין אותם באמצעות קדיחת ברגים ולקבע אותם לאורך זמן. הם עמידים בפני תנאי מזג האוויר שונים ומגיעים גם בגדלים ודגמים שונים. חלק מהדוקרנים ארוכים וחלק קצרים יותר בין הדגמים וגם הצורה של כל שורת דוקרנים משתנה.
  • דוקרנים מפלסטיק – אלו יהיו דוקרנים זולים יותר בדרך כלל וניתן להדביק אותם במקום לקדוח אותם אל המשטח. הם בצבע לבן בדרך כלל. החיסרון שלהם הוא בחוסר עמידותם בפני מזג אוויר. לאחר שנה ככל הנראה הם יתייבשו ויתפרקו ותצטרכו להחליפם.

האם אפשר להתקין את הדוקרנים לבד?

אם זה כרוך בעבודה מסוכנת בגובה עדיף שלא. אם לא – אז בהחלט תוכלו להתקין את הדוקרנים לבד באמצעות מדריך פשוט ביוטיוב. ניתן להדביק את הדוקרנים או לקדוח אותם. משטח דוקרנים של חצי מטר עולה בין 20 ל-40 שח בדרך כלל תלוי בסוג הדוקרנים ובחנות המשווקת.

אורן הרחקת יונים מתמחה בשירותי הרחקת יונים והתקנת דוקרנים ליונים. נשמח לתת לכם שירות.