התקשרו לאורן - 052-5375811
ביצוע התקנה ומכירת מוצרי הרחקת יונים

איך מתקינים דוקרנים נגד יונים

איך מתקינים דוקרנים נגד יונים

דוקרנים להרחקת יונים

אחת הדרכים הכי פופולריות להרחקת יונים היא הצבת דוקרנים. דוקרנים על סוגיהם השונים נועדו לא לאפשר ליונה מקום לכף רגלה ועל ידי כך לגרום לה לחפש מקום אחר להשתקע בו. הרחק מן הבית שלנו. אין כאן שום פגיעה בחיה אלא רק הרחקתה. ישנם סוגי דוקרנים רבים מספור להרחקת יונים ולא בכדי. יונים מקוננות במקומות רבים ומגוונים ולא כל דוקרן יתאים להרחקת היונה מכל מקום מסתור. יונים מחפשות מקומות שהם על פי רוב מוגנים משמש, רוח, גשם קור או חום. כך בדרך כלל הן יסתתרו במסתורי כביסה או בתוך גגות רעפים, אך אפילו עמידתן הגאה על אדם החלון שלנו או על מעקה המרפסת תשאיר אותנו עם זיהום ולכלוך. בדיוק למקרים כאלו יש את הדוקרנים. הדוקרנים ירחיקו למעננו לא רק את היונים אלא גם את כל סוגי הציפורים הקטנות ועורבים כך שהרווחנו יותר.

איך מתקינים דוקרנים נגד יונים

אם החלטתם להתקין בעצמכם דוקרנים להרחקת יונים אתם בטח שואלים את עצמכם איך מתקינים דוקרנים נגד יונים, אם כן, כדאי שתקראו את המאמר הבא ותקבלו תמונה ברורה יותר מגוון האפשרויות. ישנם דוקרנים שדורשים התקנה מקצועית וחזקה על מנת שיחזיקו מעמד לאורך זמן רב וישנם דוקרנים שניתן בקלות מרבית להתקין בכל מקום שתצטרכו, לכן עדיף תמיד להתייעץ לפי הרכישה עם בעל מקצוע שידע להתאים לכם את הדוקרנים שיספקו את ההרחקה הנאותה במקום בו הם מוצבים וגם כאלו שתוכלו להתקין בעצמכם בהצלחה. הדוקרנים שהם הכי נוחים להתקנה עצמית בבית הם כמובן הקפיץ המקפיץ שאותו יש לחבר מצד אחד, למתוח לאורך הרצוי ולמידת הגמישות הרצויה ולחבר שוב בצד המקביל. שני מקומות לקדוח אינם עבודה קשה מדי. גם מתקן "אדן" שמיועד להתקנה על אדן החלון ובטיחותי מאוד בקרבת ילדים קל להתקנה עצמית ומומלץ לרכישה אם החלטתם להתקין בעצמכם ואכן מדובר באדן החלון.

איך מתקינים דוקרנים מנירוסטה

התקנה של דוקרנים נגד יונים מנירוסטה גם היא אינה קשה אבל דורשת תשומת לב גבוהה יותר. ניתן להתקין את הדוקרנים הללו במספר דרכים. אפשר להדביק אותם אל המשטח ואפשר גם לקדוח אותם אל המשטח. לכל אחת מהדרכים יתרונות וחסרונות. לרוב הדעות ברור שהתקנה של דוקרנים על ידי קידוח היא עמידה יותר, חזקה יותר וטובה יותר. אך בהרבה מקומות הדוקרנים מוצמדים לקיר או למעקה מחופה בשיש שאז הקידוח פוצע את השיש, לוקח זמן רב והופך מקדיחה פשוטה לעבודה קשה. גם בקדיחה על מעקה רגיל כאשר יש לקדוח כל כך הרבה חורים לפעמים זה כבר הופך להיות קשה ולא נעים ואין לשכוח את ההשפעה על הכיס. קדיחה שכזו מידית הופכת להתקנה יקרה יותר מהתקנה אחרת. ניתן להדביק את הדוקרנים את המשטח, אמנם זה בוודאות קל יותר, אך עמיד מעט פחות. לשם כך ישנם דבקים מיוחדים המיועדים להתקנה של דוקרנים אך דבקים אלו כצפוי אינם זולים כך שיש לשקול את אופן ההתקנה לפני רכישת הדוקרנים.

בטיחות בהתקנה

ולבסוף הנושא החשוב ביותר ב איך מתקינים דוקרנים נגד יונים הוא נושא הבטיחות. יונים הם חיות מעופפות ובמקרים רבים המקומות בהם הן מקננות הם מקומות גבוהים שלעתים מסוכנים לאדם להגיע אליהם. אם ההתקנה של הדוקרנים מתבצעת במרפסת או על אדן החלון שאליהם יש לכם גישה קלה ובטוחה אזי אין בעיה ואתם יכולים לצאת לדרך, אבל שימו לב שאם ההתקנה דורשת מכם סיכון מיותר על ידי עמידה בין שמיים וארץ על קרקע לא יציבה וניסיונות תמרון עם מקדחה ביד, דוקרנים בשנייה ויונים מרחפות בקרבת הראש עדיף שתמנעו מהתקנה עצמית ותשכרו את שירותיו של אורן הרחקת יונים. מתקין מקצועי יגיע אליכם עם הסולמות המתאימים, סנפלינג, חבלים, סיוע של מספר מתקינים במקרה הצורך וביטוח. אפילו שיונים הן צרה, שימרו על חייכם.