התקשרו לאורן - 052-5375811
ביצוע התקנה ומכירת מוצרי הרחקת יונים

רשת יונים

על רשת יונים

בתרבויות שונות היונים סמלו עבורנו סמל לשלום ולטוהר, אך כיום היונים מהוות מטרד גדול כשהן נכנסות לשטחם. רעשים, לכלוך של כל חלקת בית, גם לבניינים חדשים(!), והגרוע מכל – מחלות רבות אשר מועברות לאדם על ידי היונים. יונים נעקצות מטפילים, פרעושים, כינים וכדומה ומעבירות זאת לבני האדם. הכינים מגרדות ביותר ורק לאחר בדיקה של רופא עור ניתן להבין כי מדובר בעקיצות של כיני יונים. מחלות כמו דלקת המוח, סלמונלה, קדחת הנילוס המערבי ורבות אחרות. יונים מעדיפות משטחים צרים ויציבים עליהם גם בדרך כלל יבנו את קנם וידגרו על הביצים כ-18 יום שלאחריהם. עד שיילמדו הגוזלים לעוף ייקחו עוד כארבעה שבועות ועל כן הומצא הפתרון של רשת יונים כהגנה מפני התנחלות יונים. יונים מסוג יוני סלעים אשר מתגוררות בערים נמצאות בדרך כלל על מעקות, מזגנים, גגות, מרזבים ומסתורי כביסה בדיוק בשל הסיבה שהנם משטחים יציבים. לעומת זאת רשת היונים אשר מניחים על פני המקומות אליהם לא רוצים שיגיעו יונים – הנה לא יציבה. ועל כן, יונים אשר מנסות לשבת עליה בורחות כי הן מגלות עליה חוסר יציבות. מאחר ויש ליונים זיכרון מצוין, מרבית הסיכויים שאותה יונה שנתקלה ברשת לא תשוב עוד לאותו מקום.

פתרונות שונים וייחודים הומצאו וגולו בנושא הרחקת יונים

פסל דמוי עורב או נשר אשר לו כנפיים פתוחות או סגורות, וכן כנפיים על בטריות אשר פועלות בתזוזה כדי להבריח יונים. דוקרנים אשר לא יתנו ליונה מנוח על משטח כל שהוא ורשת היונים. רשת יונים קיימת במבחר דגמים וסוגים וייחודיותה העיקרית שהיא יכולה להגן על משטח גדול מאוד וכמעט בכל מקום. הרשת יונים יכולה להיתלות מעל מסתורי כביסה, גגות, מרזבים ובעצם הרשת יכולה אף לכסות מבנה שלם כגון מרכז קניות. רשת יונים מתאימה גם מבחינה אסתטית. מבחר רשתות יונים נמכרות גם בצבע שקוף וצבעים שונים אשר יכולים להתאים לחזות המבנה ולא לפגוע בו. וכן רשת היונים במרבית המקרים במידה והיא מקצועית לא נפגעת מקרינת השמש. ככל שהמרווחים ברשת היונים קטנים יותר – רשת זו תתאים למעשה גם להרחקת ציפורים קטנות יותר.

מגוון רשתות יונים קיימות בשוק

• רשת יונים שקופה, או כפי שקרויה בפי מדבירי היונים "רשת דייגים" אשר שמשה ועודנה משמשת לדוג כמות ענקית של דגים. יתרונותיה הם בעיקר צבעה השקוף שאינו פוגע במראה המבנה עליו מונחת רשת יונים זו. הבעיה העיקרית בה היא הבלאי המהיר שלה משום שהיא מתייבשת בשמש ונהרסת מכך. • רשת יונים מקצועית אשר שמשה בתחום החקלאות וכיום משמשת גם כרשת יונים חבל העמידה בפני קרינת השמש ולא נהרסת במהירות. בנוסף ניתנת לתליה בקלות רבה. • רשת יונים בצבע לבן – רשת זו נמכרה בכל חנות שכונתית למוצרי בית ועל כן היו משתמשים בה הרבה אך חסרונותיה מרובים ביותר – הרשת בצבע לבן הצובר הרבה לכלוך. רשת יונים זו לא עמידה בפני קרינת השמש ועל כן יש לה בלאי גבוה ומהיר. החיסרון המשמעותי ביותר הוא גודלה המוגבל של רשת היונים זו אשר לא ניתן לכיסוי כול משטח נבחר. ההצעה היא לפנות למרחיק יונים מקצועי אשר יעזור בהחלטה החשובה של דרכי הדברת יונים במבנה נתון.

רשת יונים – שאלות ותשובות

אחת הדרכים הטובות ביותר להרחיק יונים מהאזור שלנו היא באמצעות רשת יונים. להלן מספר שאלות תשובות שיעזרו לכם להעמיק את הידע שלכם בנושא ולבחון אפשרות זו למניעת הגעת היונים לאזור שלכם.

תשובה: יש מגוון סוגי רשתות נגד יונים. הפופולרית שבהן תהיה רשת שקופה מסוג ניילון עבה הנקרא מונופיל. רשת זו הפופולרית ביותר כיוון שהיא משלבת בין אסתטיקה לכוח ועמידות בפני תנאי מזג אוויר שונים וגם בפני ציפורים גדולות וכבדות יותר. רשת מונופיל בעובי של 0.7 מ"מ יכולה לשאת גם ציפור במשקל 22 ק"ג מבלי להיקרע. לצד רשת זו יש רשת פלסטיק מחומר הנקרא פוליאתילן. רשת זו מומלצת באזור קרירים יותר וסכנה נמוכה לשריפה כיוון שהיא דליקה יותר. מצד שני היא מחזיקה מעמד לזמן רב יותר בדרך כלל. לצד אלה יש רשת מתכת העמידה בפני תנאי חום קיצוניים יותר ומתאימה לארובות, פירים ועוד.

תשובה: עבור מסתורי כביסה, קווי אוויר בין בנייני מגורים ומרפסות בדרך כלל רשת מונופיל תתאים הכי הרבה. כבר מדובר בחסימת כניסה לארובה בבית, במפעל או בכל מקום אחרת שיש בו תנאי חום קיצוניים מומלץ להשתמש ברשת המתכת.

תשובה: תלוי בסוג הרשת. כאשר מדובר ברשת ניילון או פלסטיק היא גמישה יותר ולכן גם מגיעה רפויה. משום כך יש הצורך להעביר במסגרת הרשת כבל פלדה או נירוסטה (בנירוסטה נעשה שימוש בעיקר כאשר מדובר במקום קרוב לים שם האקלים עשוי לפגוע בכבל הפלדה לאורך זמן) ולמתוח את הרשת היטב ולהתקין אותה על ווים שנקדח בקירות משני צדי הרשת.

תשובה: כמו כל דבר בחיים המתבצע על ידי בני אדם – גם אתם יכולים להתקין את רשתות היונים. עם זאת, כאשר מדובר בעבודה בגובה (כמו למשל בבניין מגורים) מומלץ לא לסכן את חייכם ולהזמין איש מקצוע שעבר הדרכות בטיחות ובעל אישור עבודה בגובה, מכיר את העבודה, בעל הציוד הנדרש והניסיון לבצע אותה כמו שצריך ואתם תוכלו להיות רגועים יותר.

תשובה: רשת יונים היא אחת השיטות הנפוצות ביותר להרחקת יונים כיום. היא מסייעת במניעת מעבר במרחבי אוויר שונים, כניסה למרפסות, מסתורי כביסה ואפילו לכיסוי צמרות עצים כדי למנוע מהיונים להתיישב עליהם.

תשובה: במקרים רבים אין מנוס מלהשתמש ברשת נגד יונים. למעשה מדובר באחת השיטות האפקטיביות ביותר להרחקת יונים שיש כיום. מכיוון שהשיטות הן הומניות ברובן נגד היונים, המטרה היא לא לפגוע ביונים ולחסלן אלא פשוט להפוך את המקום ללא נוח ולא נעים לנחיתה עבורן.

תשובה: רשת מונופיל היא רשת שקופה וחזקה להרחקת יונים. היא מגיעה בעוביים שונים, כאשר עובי של 0.7 מ"מ או 0.8 מ"מ יהיו המומלצים ביותר. צבעם השקוף הופך אותם לאסתטיים יותר לשימוש והם מסייעים גם בכיסוי חללים גדולים יותר.

תשובה: רשת פוליאתילן הינם רשת פלסטיק בגוון ככה יותר. רשת זו הייתה נפוצה יותר בעיקר בעבר אולם בשל העובדה שהיא דליקה יותר מרשתות אחרות, פחות ופחות מדבירים משתמשים בה כיום. המחיר עשוי לנוע בין 700 ל-1000 ₪ לרשת של 3 על 3 מטר.

תשובה: במקרים רבים נאלץ להשתמש ברשת מתכת להרחקת היונים. רשת זו עמידה בפני תנאים קיצוניים של חום וקור, חסינה לאש ובמקומות של טמפרטורה גבוהה כמו גגות מפעלים, גגות שאטומים בזפת וארובות הם יהיו האופציה היחידה שלנו. אלה משמשות לא פעם אפילו לחסימת פיר של מעלית.

תשובה: אם אתם מחפשים אופציה זולה יותר להרחקת יונים תוכלו להיעזר ברשת פלסטיק. היא פשוטה יותר, אפשר להתקין אותה באופן עצמאי ועושה את העבודה. אבל יש לה חיסרון מאוד גדול והיא מידת עמידות נמוכה לטווח הקצר בלבד. מה שאומר שתצטרכו תוך שנה להחליף שוב את הרשת ברשת אחרת.

תשובה: ערכת רשת יונים מקצועית עולה 260₪.

ערכת רשת ליונים מקצועית בעלת חור עין 5X5 ס”מ, הרשת עשויה מחוטי פוליאתילן שזורים בצבע בז’ מוגנת קרינת שמש UV. הרשת מתאימה למקומות עם שמש וצל יחד.

הערכה כוללת:
רשת יונים מקצועית בגודל 3X3 מטר, כבל פלדה, מותחן, 2 מהדקי כבל ו-8 ג’מבו.

תשובה: ערכת רשת יונים שקופה עולה 200₪. ערכת רשת של יונים שקופה בעלת חור עין 5X5 ס”מ, הרשת עשויה מפלסטיק שקוף בצורת יהלום ואיננה מוגנת קרינת שמש UV. הרשת מתאימה למקומות מוצלים בלבד.

הערכה כוללת:
רשת יונים שקופה בגודל 3X3 מטר, כבל פלדה, מותחן, 2 מהדקי כבל ו-4 ג’מבו.

דילוג לתוכן