התקשרו לאורן - 052-5375811
ביצוע התקנה ומכירת מוצרי הרחקת יונים

שיטות להרחקת יונים בעבר ובהווה

קצת על שיטות להרחקת יונים בעבר ובהווה

בני האדם הרגילו את היונים לחיות לצידם. עם התפשטות הערים והרחבת הבנייה גם אל תוך אזורים כפריים ומיוערים, בני האדם השפיעו על החיות שגרו באזורים אלו ובגלל השינוי עזבו אותם והתרחקו למקומות אחרים. עם זאת, היונים תמיד היו עוף אהוב וידידותי כלפי האנשים. בני האדם האכילו את היונים, התפעלו מהן ונהנו להביט בהן בחיפושן אחר אוכל ובמעופן.

וכך היונים התרגלו לחיות לצד בני האדם, בסביבה מיושבת ומפותחת. עם זאת, בני האדם לאט-לאט הבינו כי הם משלמים מחיר יקר בכך. היונים הנן חיות שיוצרות הרבה לכלוך, עלולות להדביק במחלות ולגרום לזיהומים ובנוסף עושות רעש. לא קל לגור בבית שבסמוך מאוד אליו, לפעמים ממש מעליו, ישנם קיני יונים. לכן, יש שיטות להרחקת יונים בעבר ובהווה שבהם משתמשים במצבים אלו.

למה צריך שיטות להרחקת יונים בעבר ובהווה?

היונים מאוד מפריעות לסביבה שקטה ונעימה של בני האדם. מלבד המחלות שהן נושאות ועלולות להדביק אותנו בהם, היונים מאוד מלכלכות. לשלשת היונים יכולה לפגוע בכביסה התלויה, בקירות הבניין, בניקיון החצר ואף בניקיון הרכבים שלנו. יונים עלולות לגרום נזק לרכוש. אם היונים מקימות את הקן שלהם בסמוך לפתחי אוורור או על מנועי מזגן, הן עשויות לגרום לשריפה חלילה, כיוון שהחומר ממנו בנוי הקן עשוי להיות דליק. לכן, פותחו שיטות להרחקת יונים בעבר ובהווה, על מנת לאפשר חיים שפויים, שקטים ונקיים לבני האדם ולהביא לגירוש היונים ולהחזרת השלווה.

שיטות להרחקת יונים בעבר ובהווה – כיצד?

ישנן מספר שיטות להרחקת יונים. הראשונה שבהן היא הדברת יונים, כלומר השמדה של היונים כדי שלא תפרענה. שיטה זו אינה מומלצת מכמה סיבות. ראשית, הרעלה של היונים עשויה לגרום לפגיעה גדולה בסביבה, שכן לאחר שהן ימותו חיות אחרות עשויות לאכול את גופתה של היונה ולסבול מהרעלה בעצמה. בנוסף, הרעלה ואפילו ירי על מנת להרוג את היונים הנן שיטות אכזריות. חשוב לזכור כי היונים הם יצורים חיים, ונכון שאנו מתקשים לחיות לצידן אך זוהי לא סיבה להרוג אותן וראוי למצוא פתרון אחר. שיטות להרחקת יונים בעבר ובהווה מתמקדות בטיפול במקום עצמו ולא ביונים, מתוך חשיבה כי כדי לגרום לסילוק היונים יש לפגוע במקום שאליו הן נמשכות על מנת שלא יוכלו להגיע לשם.

יש אזורים שהם מועדים לפורענות יותר מכל מקום אחר: מסתורי כביסה, גגות, גגונים, מנועי מזגן ועוד. ניתן, באמצעים פשוטים ובמחיר סביר, להתקין חסמים אשר ימנעו מהיונים להגיע אליהם. כך למשל ניתן להשתמש ב- רשת יונים על מנת לסגור את מסתור הכביסה ולמנוע מהיונים להגיע. היונים ינסו להיכנס אל מסתור הכביסה אך ייתקלו ברשת ולא יצליחו להבקיע אותה. דרך נוספת להרחיק יונים הנה באמצעות דוקרנים נגד יונים. את הדוקרנים מציבים במקומות כמו מעקה הגג, אדניות ועוד. היונים ינסו להגיע לשם אך ייתקלו בדוקרנים. חשוב לציין כי היונים אינן נפגעות מכך ולא נגרם להן כאב. כאשר הן נתקלות בדוקרנים הן חוות חוויה של אי נעימות ואי נוחות, ובוחרות להתרחק מן המקום הזה. כך הן לומדות שהקמת קן לא תהיה אפשרית שם והולכות לחפש מקום אחר, ולמעשה מתרחקות מביתכם.

סילוק יונים על ידי מרחיק יונים מקצועי

בבואכם לפעול למען הרחקת יונים, עליכם להיעזר באיש מקצוע אשר ייתן לכם מענה ויעניק לכם מניסיונו ומהידע שרכש בתחום. מרחיק יונים מנוסה ידע איזה אמצעי הרחקה יהיה יעיל במקרה שלכם ויוכל להתקין לכם אותו ולקחת אחריות על התוצאות.

דילוג לתוכן