התקשרו לאורן - 052-5375811
ביצוע התקנה ומכירת מוצרי הרחקת יונים

יונים

יונים

הכל על יונים

כאשר היונים מתדפקות בחלונות יש רק דרך אחת.

היונים מצויות בכל חלקה טובה בארץ

היונים מסמלות שלום והן סמלי תרבות בתרבויות שונות. סמל היונה עם עלה הזית מוכר לכל ישראלי. אך ביום יום היונה ידידותית פחות. יונת הבית נפוצה בכל אזורי הארץ. יונים אוהבות להתקבע על אדני חלון או מסתורי כביסה,גגות והן חובבות גם את פתחי הבית האחרים. אצל יונים ניתן לראות מודל זוגי חזק בחלוקת התפקידים ונשיאת הנטל. הזכר מופקד על בניית הקן החל מאסיפת הזרדים, ואת הקינון מבצעים שניהם. נקבת יונים נאמנה מאוד לבן זוגה ורק המוות מפריד בינם. לא לחינם הוטבע מטבע הלשון כמו זוג היונים המבטא נאמנות וזוגיות חזקה. אך עם כל האהבה נושאות איתן היונים עוד כמה דברים נעימים פחות.

טפילים של יונים והשפעת הקרבה שלהם לבני האדם

למרות שיונה מבויתת דווקא מומלצת לקרבת האדם, יוני הבית המגיעות באקראי אינן מומלצות לקרבה. על הנוצות ותחת הכנפיים חיים טפילים. טפילים אלו כוללים את הזן הגורם לבעיות עור כמו אטופיק דרמטיטיס, את אלו הגורמים לבעיות נשימה וכבד , ואת כיני יונים שיכולים לרוץ כמה מטרים על הקיר אחרי הפרידה מהיונה הנושאת אותם. את הטפילים אי אפשר לראות אבל את התוצאות שלהן מרגישים על הבשר החי. התופעות הנפוצות ביותר לטפילי היונים הם גירודים נוראיים.
בנוסף, בכל מקום בו הן דוגרות משאירות יונים הפרשות הנקראות לשלשלת. הפרשות אלו אינן בריאות בדיוק כמו הטפילים ויש לנקות אותם. אם אתם לא מעוניינים לנקות לבד אתם יכולים להזמין מרחיק יונים או חברה המבצעת הרחקת יונים.

כיצד ניתן להדביר יונים בצורה שאינה פוגעת

ישנן מספר שיטות להדברת יונים. הדברת יונים הן שיטות המיועדות למטרות של גירוש יונים ולא לקטל של היונה. כל השיטות אינן פוגעות ביונה ואינן מצערות אותה, אלא מבוססות על אינסטינקטים בסיסיים של היונים.
רשת יונים היא רשת המיועדת למרחבים גדולים כמו גגות הבתים וחוריה צפופים עבור יונים וחוסמות להן את המעבר, ומאידך אינן צפופות דיין כדי לתת תחושת מחנק. מזכירות את רשתות המשי המונעות מעבר של מעופפים קטנים כמו פרפרים, זבובים או צרעות.
ניתן להתקין דוקרנים נגד יונים על אדן החלון הנגוע. פס דוקרנים הוא גמיש ויכול להיות כפול, ומטרתו למנוע מהיונה הרגשה של מקום נגיש. היונים מחפשות מקום חלק ורגוע לבניית הקן.
סילוק יונים יכול להתבצע גם על ידי צפצפות המשמיעות רעשים של עופות גדולות ומעלות את סף החרדה של היונים.
פתרון נוסף הוא הצבת דחלילים בצורות שונות ואף בצורת יונים. יונים רוצות להיות בודדות מזוגות אחרים כאשר הם בונים את התא המשפחתי שלהם.
כל הפתרונות האלו הוכחו כיעילים , כאשר מן הסתם יש הבדלים בין רמות היעילות.

היכן ניתן למצוא את המתקנים המיועדים למטרת הרחקת יונים

אצל כל מרחיק יונים תוכלו למצוא את כל הציוד הדרוש כולל התקנה. אם אתם רוצים לחסוך עלויות ולהתקין לבד אתם יכולים לעשות זאת. חלק מהמתקנים פשוטים מאוד להתקנה. אך חשוב שתתייעצו לגבי המיקום והיעילות לפי נתוני הבית שלכם. כמו כן מידות הבית חשובות עבור התאמת המתקנים. רשת יונים או דוקרנים מסופקים על פי מידה. וכל טעות יכולה להיות פתח ליונים. לא כדאי להזניח את הטיפול והמניעה כיוון שאז אתם עלולים לסבול מתופעות הלוואי של קרבת היונים. אם אתם רוצים לטפל לפני עונת הדגירה קחו בחשבון שעונת הדגירה מתחילה במרץ ומסתיימת באוגוסט כאשר היא פרושה על כמה סבבים.