התקשרו לאורן - 052-5375811
ביצוע התקנה ומכירת מוצרי הרחקת יונים

מחלות יונים

מחלות יונים – סכנות בריאותיות

הבוקר מאיר, הציפורים מצייצות, ואתה מאושר מכך שהצלחת לצאת בזמן לעבודה הבוקר. אתה הולך אל עבר המכונית החונה בצד הרחוב, ואפילו שורק בשמחה. אין דרך טובה מכך להתחיל את היום! אאוץ'. לא נעים. בשנייה אחת הכל משתנה, כאשר תחושת רטיבות מוזרה נוחתת על שערך, והיד שנשלחת אל עבר הראש מגלה שיונה החליטה להטיל את לשלשתה בדיוק אל עבר פדחתך. זה יכול להיות לא נעים, מאוד לא נעים. לרוב, רבים מכירים מחלות יונים ואת לשלשת היונים כגורם מלכלך ומטנף, בעל רכב שחנה את רכבו בטעות מתחת לקן יונים, יגלה שללא ניקיון מקיף, צואת היונים תעטר את רכבו עוד זמן רב. אך רק מעטים יודעים דבר חשוב בהרבה על לשלשלת היונים – היונים מעבירים לא מעט מחלות בצואתם, משום שצואתם מהווה כר גידול נח ביותר לטפילים מזיקים, ובשל כך הן הסיבה למחלות מסוגים שונים – מחלות בקטריאליות, מחלות ואלרגיות רבות המגיעות עקב כך.

מחלות יונים בגוף האדם

מחלות רבות נפוצות בשל נוכחות של יונים בסביבה של בני אדם. היונים פוגעות לא רק בלכלוך המכוניות על ידי הלשלשת שלהם, אלא גם כאשר הן יושבות על המנוע של המזגן מעל החלון שלכם, על אדן החלון עצמו או בחצר שלכם. קירבה מתמידה זו ליונים עלולה לחשוף אותך ואת בני משפחתך למגוון של מחלות שונות. ישנן מחלות יונים שיכולות לגרום לזיהום על פני מקומות שונים בגוף האדם. העור יעשה מגורה ויתנפח. בנוסף לכך האדם עלול לסבול מעלייה בחום הגוף, צמרמורות, כאבי ראש ועוד. סכנות בריאותיות נוספות גורמות למחלות המשפיעות על מערכת העצבים, דלקות שונות וזיהומים רבים. מחלות יונים אלו עוברות דרך הלשלשת של היונים אשר מגיעה בדרכים שונות אל גוף האדם. היונים עשויות להיות נשאיות של מחלות יונים שונות ולהעביר אותן אל האדם על ידי מגע שלו בצואה שלהן. כך למשל הידבקות יכולה לקרות בשל נגיעה פיזית בצואה ואפילו על ידי נשימה של אוויר מזוהם בחיידקים שונים שהיונים העבירו.

מחלות יונים – אלרגיות ועוד

סכנות בריאותיות נוספות טמונות אצל היונים. ישנם אנשים, ובייחוד אנשים מבוגרים וילדים רכים, החשופים לתגובות אלרגיות שונות בשל קרבתם לסביבה שבה חיות היונים. תגובות אלרגיות אלו כוללות נפיחות, גירויים וגירודים חזקים ואף יכול להגיע לקושי לנשום ולגירוי של מערכת הנשימה. הסיבה לאלרגיות אלו טמונה בעיקר בלשלשת היונים ובחיידקים שנמצאים בה, אך גם ברגישות לריחן של היונים, לנוצות שלהן או לקינים בהם הן מתגוררות. בנוסף, יונים עלולות לגרום למחלות וזיהומים פטרייתיים. לשלשת היונים מלאה ברעלים ובחיידקים שונים, וכך היונים מפזרות מחלות יונים הגורמות לפטריות במקומות שונים בגוף האדם. פטריות אלו עלולות לגרום לפגיעה מערכתית במערכת הנשימה, מערכת העיכול ועוד.

סכנות בריאותיות רבות

כפי שהסברנו לעיל, ביונים ובלשלשת שלהן טמונות סכנות בריאותיות רבות. הן אמנם נראות לנו כציפורים נחמדות, אך חשוב להיות מודעים ליכולת הפצת המחלות שלהן ולעמוד על המשמר מפניהן. אם גיליתם בסביבת המחיה שלכם יונים, בין אם הן מסתובבות אצלכם בחצר או חיות בקן על אדן החלון שלכם, עליכם להיזהר מפניהן. כיום קיימים מספר פתרונות של הרחקת יונים, גם בצורה ירוקה אשר אינה פוגעת ביונים ואינה משמידה אותן כמו רשת יונים, דוקרנים נגד יונים וכו'… גם אם בחרתם שלא להרחיק את היונים ולהמשיך לחיות איתן בשלווה, עליכם להיות מודעים לסכנות הבריאותיות הטמונות ולהגן על עצמכם. זאת תוכלו לעשות על ידי הרחקה של היונים מאדן החלון למשל, הצמוד לבית, אל אזור מסוים בחצר, שימוש באמצעי חיטוי והיגיינה ועוד.