התקשרו לאורן - 052-5375811
ביצוע התקנה ומכירת מוצרי הרחקת יונים

הרחקת יונים מגג רעפים

מידע על הרחקת יונים מגג רעפים

כל אדם יודע, שלמרות שיונים הם ציפורים נחמדות ויפות הנותנות מראה של טבע לסביבה עירונית כאשר הם מגיעות לשבת באופן קבוע או לקנן בסביבת מגורים או סביבת עבודתו של האדם ( כמו משרדים, מפעלים, שדות חקלאיים ועוד ) הם גורמות לנזקים כבדים ומביאות איתן לכלוך מחלות העלולות להיות אף קטלניות לאדם.

הרחקת יונים מגג רעפים והסיבות לה

הרחקת יונים מגג רעפים היא לא תמיד הכרחית, אם מדובר במספר בודד של יונים היושבות על גג רעפים אשר אין לו מרזב ואינו נושא עליו קולטים או דודי שמש העלולים להיפגע מהלשלשת של היונים לא חייבים להגיע למצב של הזמנת הרחקת יונים. אולם כאשר מדובר ביותר ממספר יונים בודדות או כאשר יש יונה אחת אפילו היושבת על פתחו של מרזב או מקננת בו וחוסמת אותו, כאשר יונה אחת יושבת על הגג ליד פתח הבית והלשלשת שלה גורמת ללכלוך רב יש צורך במציאת פתרונות של גירוש יונים.

הרחקת יונים מגג רעפים – שיטות שונות

על מנת לבצע הרחקת יונים מגג רעפים יש מספר שיטות מתאימות, את השיטה יש להתאים לכל בית ומבנה על פי צורתו, צורת הגג וכמו היונים הנטפלות אליו. לא נזמין מומחה לגירוש יונים עבור שלוש יונים היושבות על הגג, אבל כאשר היונים יושבות על פתח המרזב או מעל דלת הבית זה כבר סיפור אחר ויש צורך במומחה שייעץ לכם מה הדרך המתאימה ביותר לסילוק היונים.

שיטה אחת – דוקרנים נגד יונים

דוקרנים נגד יונים מתאימים למקרים בהם היונים יושבות על גבי משטחים צרים של גג הרעפים – כמו באזור הרעפים הרוכבים או פתחי המרזבים, חשוב כאשר מתקינים דוקרנים נגד יונים חשוב לוודא כי הם עשויים מחומרים איכותיים כיוון שהם חשופים מאוד לקרני השמש ופגעי מזג האוויר. שימוש בשיטת דוקרנים נגד יונים אינה מתאימה למשטחים גדולים ונרחבים.

שיטה שנייה – קפיץ מקפיץ

מטבע בריאתה היונה מחפשת מקום בטוח ויציב לעמוד עליו, יונים ימנעו מלעמוד על גבי משטחים מתנדנדים או קפיציים. לכן כאשר שמים על גבי הרעפים הרוכבים את הקפיץ המקפיץ הדבר גורם ליונה לחוש חוסר ביטחון בשל היותו של המקום לא יציב ולכן תחפש לה גג רעפים אחר לשבת עליו.

שיטה שלישית – רשת יונים

רשת יונים יכולה לבוא כחלק משילוב של מספר שיטות של גירוש יונים או כפתרון כולל בפני עצמו. כשילוב רשת יונים מורכבת בין הרווח של הקולטים וגג הרעפים על מנת למנוע מהיונים לקנן בן או לחפש שם מפלט מוצל מפני השמש. במקרה כזה נשתמש בשיטות נוספות על מנת למנוע מהיונים לשבת על הרעפים הרוכבים או פתחי המרזבים – כמו למשל שימוש בקפיץ מקפיץ לרוכבים ודוקרנים נגד יונים עבור פתחי המרזבים.

אפשרות נוספת לשימוש של רשת יונים לצורך הרחקת יונים מגג רעפים היא לעטוף את הגג כולו על ידי רשת כזו במרחק של 20- 30 ס"מ מעל הגג, כך היונה הרוצה לשבת על גבי גג הרעפים אינה מוצאת לה מקום מדרך יציב ובטוח, מחפשת לה מקום אחר, ואתם נפתרים מהמטרד של היונים. אבל כאשר רוצים להשתמש בשיטה זו חשוב לדעת כי יש לעטוף את כל הגג בעזרת הרשת – בעיקר במקומות בהם הגג בולט יש לעטוף אותו על ידי אביזרים מיוחדים, אביזרים אלו נראים מלמטה ולכן חשוב לעשות אותם בצורה דקורטיבית ואסתטית על מנת שלא יכערו את מראה הבית.
בנוסף יש לגבע עמודים קטנים על מנת למנוע מהרשת לצנוח על גבי הגג, מה שיחזיר את היונים, ולהציב דוקרנים על גבי העמודים.