התקשרו לאורן - 052-5375811
ביצוע התקנה ומכירת מוצרי הרחקת יונים

רשת יונים | רשת יונים מקצועית | רשת להרחקת יונים

על רשת יונים

בתרבויות שונות היונים סמלו עבור בני האדם סמל לשלום ולטוהר, אך כיום היונים מהוות מטרד גדול לבני האדם כאשר הן נכנסות לשטחם, ריח רע, רעשים, לכלוך של כול חלקת בית טובה – גם לבניינים חדשים(!) והגרוע מכול – מחלות רבות אשר מועברות לאדם על ידי היונים.
יונים נעקצות מטפילים, פרעושים כינים וכדומה ומעבירות זאת לבני האדם- הכינים מגרדות ביותר ורק לאחר בדיקה של רופא עור ניתן להבין כי מדובר בעקיצות של כיני יונים, מחלות כמו דלקת המוח, סלמונלה, קדחת הנילוס המערבי ורבות אחרות עלולות להיות מועברות במגע עם יונים.

יונים מעדיפות ככול הנראה משטחים צרים ויציבים עליהם גם בדרך כלל יבנו את קנם וידגרו על הביצים כ-18 יום שלאחריהם עד שיילמדו הגוזלים לעוף ייקחו עוד כארבעה שבועות ועל כן הומצא הפתרון של רשת יונים כהגנה מפני התנחלות יונים. יונים מסוג יוני סלעים אשר מתגוררות בערים נמצאות בדרך כלל על מעקות, מזגנים, גגות, מרזבים ומסתורי כביסה בדיוק בשל הסיבה שכול הנ”ל הנם משטחים יציבים, לעומת זאת רשת יונים אשר מניחים על פני המקומות אליהם לא רוצים שיגיעו יונים – הנה לא יציבה ועל כן, יונים אשר מנסות לשבת עליה בורחות כי הן מגלות עליה חוסר יציבות ועל כן, מאחר שיונים מגיעות למקום מסוים ונתקלות ברשת אשר מונעת מהן להיכנס לאזור בו הן רוצות להיות ומאחר ויש ליונים זיכרון מצוין, מרבית הסיכויים שאותה יונה שנתקלה ברשת לא תשוב עוד לאותו מקום.

פתרונות שונים וייחודים הומצאו וגולו בנושא הרחקת יונים – פסל דמוי עורב או נשר אשר לו כנפיים פתוחות או סגורות, וכן כנפיים על בטריות אשר פועלות בתזוזה כדי להבריח יונים, דוקרנים אשר לא יתנו ליונה מנוח על משטח כול שהוא ורשת יונים.

רשת יונים קיימת במבחר דגמים וסוגים וייחודיותה העיקרית היא שרשת יונים יכולה להגן על משטח גדול מאוד וכמעט בכול מקום. רשת יונים יכולה להיתלות מעל מסתורי כביסה, גגות, מרזבים ובעצם הרשת יכולה אף לכסות מבנה שלם כגון מרכז קניות.

רשת יונים מתאימה גם מבחינה אסתטית שכן מבחר רשות יונים נמכרות גם בצבע שקוף וצבעים שונים אשר יכולים להתאים לחזות המבנה ולא לפגוע בו וכן רשת יונים במרבית המקרים ובמידה והיא מקצועית לא נפגעת מקרינת השמש.

ככול שהמרווחים ברשת יונים הם קטנים יותר- רשת זו תתאים למעשה גם להרחקת ציפורים קטנות יותר.

מגוון רשתות יונים קיימות בשוק

• רשת יונים שקופה, או כפי שקרויה בפי מדבירי היונים “רשת דייגים” אשר שמשה ועודנה משמשת לדוג כמות ענקית של דגים. יתרונותיה הם בעיקר צבעה השקוף שאינו פוגע במראה המבנה עליו מונחת רשת יונים זו. הבעיה העיקרית בה היא הבלאי המהיר שלה משום שהיא מתייבשת בשמש ונהרסת מכך.
• רשת יונים מקצועית אשר שמשה בתחום החקלאות וכיום משמשת גם כרשת יונים חבל אשר עמידה בפני קרינת השמש ולא נהרסת במהירות וגם ניתנת לתליה בקלות רבה.

• רשת יונים בצבע לבן – רשת זו הייתה נמכרת בכול חנות שכונתית למוצרי בית ועל כן היו משתמשים בה הרבה אך חסרונותיה מרובים ביותר- הרשת בצבע לבן הצובר הרבה לכלוך, רשת יונים זו לא עמידה בפני קרינת השמש ועל כן יש לה בלאי גבוה ומהיר והחיסרון המשמעותי ביותר הוא גודלה המוגבל של רשת יונים זו אשר לא ניתן לכיסוי כול משטח נבחר.

ההצעה היא לפנות למרחיק יונים מקצועי אשר יעזור בהחלטה החשובה של דרכי הדברת יונים במבנה נתון.