התקשרו לאורן - 052-5375811
ביצוע התקנה ומכירת מוצרי הרחקת יונים

מרחיק יונים

מרחיק יונים

על מרחיק יונים

לא רבים יודעים כי קיים מקצוע בשם "מרחיק יונים". מרחיק יונים הוא בעצם מדביר, ממש כמו האיש שאתם מזמינים כל קיץ כדי להדביר את הבית שלכם מפני חרקים, נחשים ופגעים אחרים. עם זאת, מרחיק היונים הוא לא מדביר קלסי. מכיוון שהיונים חיות ידידותיות וחברותיות, בני האדם מתקשים לפגוע בהן ולהשמיד אותן. בנוסף, הדברה מלאה (כלומר השמדה) של היונים עלולה לגרום לנזקים אקולוגיים קשים, להפרת האיזון הסביבתי וכן לפגיעה בחיות אחרות אשר יאכלו את נבלתן של היונים, ואפילו בני אדם העלולים להיפגע מן הרעל שבאמצעותו הודברו היונים. על כן, מרחיק היונים אינו יהרוג את היונים, אלא ינסה למצוא פתרונות אחרים לצורך סילוק היונים מהאזור המבוקש.

פתרונות שמציע מרחיק יונים

מרחיק יונים מקצועי מתעסק ביותר מאופציה אחת של הרחקת יונים. הסיבה לכך טמונה בעובדה שישנם מקרים רבים של נזקי יונים ולכל מקרה ומקרה ראוי להתאים את הפתרון הייחודי לו, ולא להשתמש בפתרונות אינסטנט אשר יפתרו את הבעיה לזמן קצר בלבד. מרחיק יונים משתמש במגוון של שיטות מוכחות להרחקת יונים. השיטה הראשונה הנה שימוש ברשת יונים. את רשת היונים מתקינים מעל מסתורי כביסה ומעל גומחות שונות בבניין או בבית המבוקש. היונים אוהבות להיכנס אל הגומחות הללו כדי לקנן שם בשל הפרטיות וההגנה שמקומות אלו מספקים. לכן, פותחה שיטה חדשנית של כיסוי המקום ברשת יונים. הרשת נראית כמו רשת רגילה לכל דבר ועניין ועשויה מחומרים חזקים במיוחד העמידים לכל תנאי מזג האוויר. כאשר הרשת מותקנת כראוי, היונים אינן מצליחות לעבור ולהגיע אל המקומות המבוקשים. היונים יבינו שאין ביכולתן לעשות זאת ויפנו לחפש מקום אחר להתיישב בו. שיטה נוספת שהוכחה כיעילה במיוחד הנה שימוש בדוקרנים. דוקרנים נגד יונים מזכירים בצורתם דוקרנים הנמצאים ביציאה מחניונים ברחבי הארץ. את הדוקרנים מציבים במקומות מועדים לפורענות, מקומות כמו אדן החלון, גגות, מנועי מזגן ועוד. היונה מנסה להגיע למקום הרצוי אך נתקלת בדוקרנים. יש להדגיש כי הדוקרנים אינם מכאיבים לה אלא רק גורם לאי נעימות זמנית. היונה היא חיה חכמה מאוד ובנוסף סתגלנית. לאחר שתנסה מספר פעמים להתמקם במקום מסוים אך לא תצליח בכך, היונה תבין כי כדאי לה ללכת ולחפש מקום אחר, כיוון שהמקום הזה בעייתי. כך גם הדוקרנים וגם רשתות היונים יגרמו להרחקת היונים למקום אחר ולהחזרת השקט והשלווה אל ביתכם.

עיסוקים נוספים של מרחיק יונים

מרחיק יונים מתמחה בעוד תחומים מלבד הרחקת יונים נטו. מרחיק יונים אף מדביר כיני יונים. הדברת כיני יונים פותחה בשל העובדה כי היונים מעבירות איתם כינים. הכינים נמצאות מתחת לכנפיהן ועוברות אל הקן ואל האזור שבו גרים גם בני האדם. הידבקות בכיני יונים עלולה להתפרש כאלרגיה, אך עד שהתופעה לא תמוגר האדם ימשיך לסבול מהתגרדויות נוראיות. לכן חשוב מאוד לערוך הדברה של כיני יונים. ההדברה כוללת סילוק של הקן, ניקוי וחיטוי כל האזור סביבו וכן הדברה של כל האזור המורחב של הבית.

מרחיק יונים – כלים מקצועיים

מרחיק יונים מקצועי עושה שימוש במגוון של כלים מקצועיים, שנועדו לסייע במציאת פתרונות לבעיות היונים. מרחיק יונים משתמש בציוד רב, החל מהמתקנים עצמם שנועדו להרחיק את היונים וכלה בציוד טיפוס וסנפלינג על מנת להגיע לבניינים רבי קומות ולערוך בהם הרחקת יונים. אם גם אתם נזקקים למרחיק יונים מקצועי, אשר יבוא וייעץ לכם כיצד בדיוק ניתן להתמודד עם הבעיה ולאחר מכן יתקין לכם את הציוד הדרוש – פנו אלינו עוד היום, ונעזור לכם בבעיות שלכם אל מול היונים.

מרחיק יונים – שאלות ותשובות

היונה על פניו נראית כבעל חיים נחמד שאנו רואים בדרך כלל על צמרות העצים, מתעופפות בין עמוד חשמל אחד לאחר או אפילו יורדות לקרקע בפארקים וכיכרות כאשר אנשים זורקים להם פירורי לחם ומאכילים אותן. הכל טוב ויפה כל עוד אלה לא חיות בסביבתנו. חשוב להבין כי היונים נחשבות למזיקות לאדם וזאת מכמה סיבות שתכף נפרט עליהן מעט יותר ולכן אם אתם נתקלים ביונים המקוננות או מתיישבות בסביבתכם כדאי יהיה לקרוא למדביר מקצועי.

תשובה: את היונים ניתן להרחיק בכמה שיטות. כל השיטות הללו הומניות כאשר המטרה היא לא לפגוע ביונים אלא להפוך את המקום ללא נוח ולא נעים לנחיתה וקינון עבורן. על כן ניתן להשתמש למשל ברשת נגד יונים לחסום כניסה לאזורים מסוימים, להתקין דוקרנים נגד יונים על גגות בניינים או באזורים נוספים כמו אדן החלון או אפילו על מנוע המזגן מחוץ לבית וכך למנוע את הגעת היונים. כמו כן ניתן להשתמש במרחיקים יונים אלקטרוניים ושיטות נוספות.

תשובה: היונים מזיקות לאדם בכמה מישורים. ראשית הן נושאים כינים ווירוסים שונים בין כנפיהן ואלה יכולים לעבור לאדם אם הן מקוננות בסביבתו. בנוסף לכך לשלשת היונה חומצית ויכולה להמיס ולהוריד צבע אפילו מפח כמו למשל הגדר שלכם, שער המחסן או אפילו הרכב שלכם. לא נעים ולא רצוי. לבסוף אלה חיות בלהקות וצווחות שעות רבות במהלך היונים כדי להרחיק את אויביהן והצווחות הללו עשויים להיות לא נעימים בעליל.

תשובה: מרחיק יונים מומלץ יהיה מדביר מקצועי ומנוסה, עם וותק בתחום, שיש לו מגוון שיטות טיפול ביונים ומבלי לפגוע בהן. כמו כן הוא צריך להיות מדביר רשום. לבסוף כדאי לבדוק גם המלצות על המדביר שיצביעו על אמינותו. אנו באורן הרחקת יונים נשמח להציג לכם לקוחות ממליצים שלנו ולהציע לכם את שירותינו המקצועיים.

תשובה: הרחקת יונים יכולה להעלות כמה מאות שקלים ויכולה להיות יקרה יותר. תלוי בשיטה שאתם משתמשים בה להרחקת היונים, תלוי בשטח שצריך לכסות, בחברת ההדברות ועוד.