התקשרו לאורן - 052-5375811
ביצוע התקנה ומכירת מוצרי הרחקת יונים

הרחקת יונים בסביון

הרחקת יונים בסביון

אודות הרחקת יונים בסביון

ביתנו הוא מבצרנו כך אומרים וכולנו רוצים שהבית שלנו יהיה מקום בו נעים לנו לשהות בשקט בבטחה ובאווירה המתאימה לנו. יונים הורסות את האווירה הזו עם הלכלוך שהן משאירות והמפגע הסביבתי והבריאותי. לכן דווקא בסביון הרחקת יונים בסביון הכרחית. בבתים עם חצרות ומרפסות פתוחות נפוץ יותר השימוש בדוקרנים להרחקת יונים בסביון וישנם סוגים שונים של דוקרנים לשימוש למטרות שונות בהרחקת יונים.

תפקידיו של הדוקרן ב הרחקת יונים בסביון

הנה מחפשת לה מקום נוח לשהייה. מקום בו היא יכולה לעמוד בנוחות, לנוח ומשם לעוף הלאה לדרכה. היונים אינן אוהבות שמש קופחת ולא גשם ולכן קרבת הבתים היא המקום האידאלי להן להתעופף ולקנן בו. לדוקרנים תפקיד חשוב בהרחקת יונים בסביון שכן הדוקרנים על צורותיהם השונות מיועדים לגרום ליונה חוסר נוחות מרבי בעודה מנסה למצוא מקום לכף רגלה על המעקה שלנו או על אדן החלון. חוסר נוחות זה יגרום לה להמשיך את חיפושיה במקום אחר במקום להשתהות אצלנו ולהשאיר את הלכלוך שלה על הרצפה במרפסת שלנו דווקא.

סוגי דוקרנים לבחירה

ישנם סוגים שונים של דוקרנים נגד יונים. רוב הדוקרנים האיכותיים עשויים נירוסטה כדי שיחזיקו מעמד בשמש ובגשם. הם מצופים בשכבת הגנה מהשמש ומעוצבים כך שיש להם בסיס צר וארוך מנירוסטה ועליו מולבשים הדוקרנים למספר כיוונים כדי שהיונה תבחין בהם ולא תבחר לנחות בקרבת מקום להם. יש דוקרנים מנירוסטה שיש להם בסיס צבעוני שניתן לבחור אם רוצים להתאימו לצבע המעקה. ישנם דוקרנים קטנים הקרויים דוקרני נחושת שמיועדים להרחקה של ציפורים קטנות כמו דרורים לסובלים מהן. ישנן דוקרנים שמוצרים כולם בקו ישר ולעתים עשויים מפלסטיק ונקראים מחסום יונים. מטרתם למנוע מהיונים כניסה לגגות רעפים או למקומות צרים ומועדים לקינון יונים. וכמובן שיש הדוקרנים הפשוטים מפלסטיק שניתן לרכוש בחנויות "עשה זאת בעצמך" שאינם עמידים בדרך כלל לשמש אבל מבצעים את תפקידם לאורך זמן קצר.

מיקום הדוקרנים באופן יעיל

הדוקרנים שבהם משתמשים לביצוע הרחקת יונים בסביון מיועדים למיקום על שולי המעקה אם מדובר במרפסת או בשולי הגג. ניתן להתקין אותם בקצה של גגות רעפים וגגות אסבסט או אל מול פתחי הגג שכן היונים מקננות לעתים רבות בין הרעפים עצמם וגורמות שם לנזק רב. על השולים של אדן החלון כדי להרחיק את היונים מקרבת החלון ואף בתוך מרזבים.