התקשרו לאורן - 052-5375811
ביצוע התקנה ומכירת מוצרי הרחקת יונים

דוקרנים להרחקת יונים

דוקרנים להרחקת יונים

דוקרנים להרחקת יונים – הסיפור המלא

כשמזכירים למישהו אשר נכווה ממכה של יונים את הביטוי "כמו זוג יונים" הדבר יכול לגרום לו זעם עמוק במקום להזכיר לו בגעגוע זוג אוהבים. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שיונים והבעיות שהן יכולות לגרום, וגרמו לאותו אדם בפועל, הפכו את הסבל למוחשי וממשי. על מנת להבין את ממדי התופעה, עלינו לחזור אחורה אלפי שנים, אל היונים המבויתות הראשונות. יונים אלו היו זני ציפורים אשר בויתו על ידי האדם. תהליך זה התרחש על פני כחמשת אלפים שנים. אך במהלך ההיסטוריה אוכלוסיית היונים גדלה לממדים כאלה עד שבסופו של דבר במקום לשמש את האדם, הן החלו להיות לו לרועץ: הלכלוך שלהם גרם נזק לניקיון הערים, ובמחקרים התברר כי הן מעבירות מחלות רבות מאוד. ניסיונות לשלוט בהם בכל דרך שהיא, אפילו עם רובים, נכשל. בדומה לכך, מאמצים שונים, כולל שימוש ברעלים ובהדברה מסורתית, לא עצרו את התרבותם. הלכלוך שהיונים גורמות בשל הלשלשת שלהן הנו אולי הנראה לעין והמרכזי מכולם, אך הוא אינו הבעיה העיקרית. צואת יונים, או לשלשת בשמה המקצועי, יכולה לגרום לכל מיני בעיות. הסיבה לכך היא ריכוז גבוה של חומצת השתן הנמצא בצואת היונה. צואה זו מסוגלת אפילו לפורר אבן בטון ואף יצרה נזק מוחשי גדול בחדרי מעליות, צינורות קיטור ועוד. הסיכון הבריאותי בחיידקים, פטריות וטפילים הגדלים במושבות בתוך בית גידול זה, מאפשר לשאת ולהעביר כששים מחלות ידועות – פרעושים, קרדיות וקרציות מסוגים שונים . עובדה זו הופכת את הנזק אותו מייחסים ליונים, רק בארצות הברית, לסכום העולה מליארדי דולרים בשנה!!!

דוקרנים להרחקת יונים – פתרון יעיל ואלגנטי

מסיבה זו, הדברת יונים, נעשית בדרכים רבות ומגוונות. בין הדרכים הנפוצות ביותר ישנה דרך יעילה ואלגנטית כאחד – דוקרנים להרחקת יונים. דוקרנים להרחקת יונים מותקנים במגוון מקומות, אשר ידועים כמקומות המושכים אליהם יונים. דוקרנים להרחקת יונים מונעים מן היונים אפשרות לנחיתה ולהתמקמות במקום. כך התקנים אלו יעילים גבי גגות, סוככים, מרזבים, קורות גג, פסגות ואפילו על מדפי סלע. דוקרנים להרחקת יונים עוזרים לשמור מיונים או מזיקים אחרים את אפשרות הנחיתה. דוקרנים נגד יונים אלו עשויים ממגוון חומרים: ישנם כאלו העשויים מנירוסטה. אחרים עשויים מחומרים מורכבים שונים, הגורמים לדוקרנים נגד יונים להיות בלתי שבירים. אפשרות זו הנה פשוטה וקלה להתקנה ולא פחות חשוב מכך, לא פוגעת ביונים. דוקרנים להרחקת יונים אשר ממוקמים באופן שמכסה את המדף כולו, יוצרים איטום לפינות הצדדים הפתוחים על מנת לשמור מהציפורים להתיישב סביבם. התקנים מסוג זה ניתן להתקין במגוון מקומות, ונדרשת לכך מקצועיות רבה. יונים מתיישבות לרוב במקומות מסוגים שונים – על גבי קורות ולעתים אפילו בזוויות של תשעים מעלות. כדי להתקין דוקרנים נגד יונים אשר יהיו יעילים, יש להיעזר בבעל מקצוע המומחה לכך. התקנים נוספים בהם אנו משתמשים על מנת שלא לאפשר ליונים להקים את קינן ולקנן בהם, הנם לוחות חלקלקים שנועדים למנוע מאוכלוסיית היונים להגיע לאחיזה, דבר שגורם להם פשוט להחליק וליפול. ניתן להתאים לוחות כאלו לעיצוב של כל מבנה ובכך לשמור על האסתטיקה של המבנה גם כלפי חוץ, והם יכולים להיות מודבקים בקלות לכל משטח.

דוקרנים להרחקת יונים – אמרו שלום ליונים

דוקרנים להרחקת יונים הוכחו כשיטה יעילה ביותר להרחקת יונים אשר אינה פוגעת ביונים ואינה פוגעת בסביבה. ישנם בעלי מקצוע רבים אשר מומחים להתקנה של דוקרנים להרחקת יונים וכן אמצעים אחרים הפועלים למען גירוש יונים. לכן, אם אתם רוצים לחזור לחיות בלי שכנים כמו היונים – דוקרנים נגד יונים הנם הפתרון עבורכם.

דוקרנים להרחקת יונים – שאלות ותשובות

היונה היא על פניו בעל חיים שלא אמור להזיק יותר מדי לאדם. הן לא תוקפניות לבני האדם, לא שורטות/נושכות/עוקצות – מדוע אם כן הן מזיקות לנו? ובכן הידוע ידוע כבעל חיים המפיצה כינים הנמצאות על כנפיהן ומתעופפות מהן למקומות אחרים, לשלשת היונה חומצית ועשויה להסב נזק תברואתי ונזק לרכוש וכמובן שגם הרעש שהיונים עושות כשהן חיות בלהקות עשוי להיות בלתי נסבל. על כן דוקרנים להרחקת יונים הוא פתרון נהדר המרחיק אותן מאזור הבית שלנו. הנה כמה שאלות-תשובות בנושא.

תשובה: יש כמה סוגים של שיטות להרחקת יונים, ביניהן דוקרנים להרחקת יונים נחשבת לאחת הדרכים הטובות והיעילות ביותר.

תשובה: בדרך כלל מתקינים את הדוקרנים על אדן החלון, על מרזבים, על דוד השמש, על מנוע המזגן המותקן בצורה חיצונית לבית ועוד. דוקרנים לא יתאימו למשל למניעת כניסה למסתורי כביסה, למעבר אווירי בין בניינים, חסימת חור בעליית הגג או כניסה למרפסת שלכם.

תשובה: שני סוגי הדוקרנים הנפוצים ביותר הם מנירוסטה או פלסטיק. לכל אחד היתרונות והחסרונות שלו. דוקרני הנירוסטה מגיעים במגוון דגמים השונים אחד מהשני באופן שבו הקוצים בנויים ומסודרים. בדרך כלל קונים את הדוקרנים בחבילות ובונים אותם בהתאם לצורך. חלק מהדגמים יהיו עם דוקרנים ארוכים יותר.

תשובה: דוקרני הפלסטיק זולים יותר בדרך כלל אולם ההבדלי מחירים לא בשמיים. דוקרני הפלסטיק מחזיקים מעמד פחות זמן ואילו דוקרני הנירוסטה העמידים בפני תנאי מזג האוויר השונים יתאימו לאורך שנים רבות. השימוש בדוקרני פלסטיק יהיה כאשר התקציב נמוך או שתרצו לחסוך את ההתקנה של איש מקצוע בהתקנת הדוקרנים או כדי לבדוק אם הדוקרנים עובדים קודם ואז להתקין דוקרנים באופן שוטף. כמו כן יש שיעדיפו דוקרנים מפלסטיק שיהיו יותר אסתטיים וקטנים מדוקרנים הנירוסטה בדרך כלל.

תשובה: דוקרני פלסטיק ניתן להתקין לבד בדרך כלל באמצעות שימוש בדבק מתאים. דוקרני נירוסטה צריך לקדוח בקיר, בשיש או בחומר אחר עליו הם מותקנים מבלי להרוס את אותו חומר גלם ולתקוע את הדוקרנים עם ברגים. אנו בחברת אורן הרחקת יונים מתמחים בנושא ונשמח לספק לכם את השירות המקצועי והאמין ביותר.