התקשרו לאורן - 052-5375811
ביצוע התקנה ומכירת מוצרי הרחקת יונים

הרחקת יונים

הרחקת יונים

היונה היא מעין ציפור מעופפת שאוהבת לקונן במקומות גבוהים, להטיל ביצים כמה פעמים בשנה ולהיות סמל לשלום אחת לכמה אלפי שנים. ובכן, כאשר מדובר ביונים בסביבת המגורים שלנו או סביבת העסק שלנו חייבים לפעול במהירות לטובת הרחקת היונים מהמקום. בסופו של דבר היונים נחשבות למזיקים לא פשוטים וגם ככה קשה לטפל בהם ולכן חשוב לקרוא לאיש מקצוע מנוסה בתחום. בשונה ממזיקים אחרים לא נפעל לחיסול המזיק אלא להרחקתו מהסביבה שלנו על ידי הפיכת המקום ללא נוח ולא נעים לנחיתה.

3 הסיבות מדוע היונים נחשבות למזיקות

  1. הן צווחות שעות רבות במהלך היום. הן חיות בלהקות ולכן מדובר ברעש בלתי נסבל.

     2. הלשלשת שלהן חומצית, פוגעת ברכוש ומזהמת את הסביבה.

     3. הן נושאות על כנפיהן כינים וחיידקים שונים שיכולים לעבור אל בני האדם ובעלי החיים בסביבתם.

אילו שיטות פופולריות ואפקטיביות להרחקת יונים?

יש מגוון שיטות להרחקת יונים כאשר הפופולריות שבהן יהיו ככל הנראה דוקרנים נגד יונים ושימוש ברשת נגד יונים. יש כמובן עוד אופציות נוספות כמו דחלילים למיניהם, סלילים חשמליים, מעין מערכות עם קולות אולטראסוניים שרק היונים שומעות או כל מיני דברים שעשויים לסנוור את היונים ולגרום לאי נוחות. אם נתמקד לרגע ב2 השיטות העיקריות:

  • רשת להרחקת יונים – משמשת בעיקר לסגירת מסתורי כביסה ופתחים שונים, מרפסות שירות, מרפסות רגילות, עליות גג ועוד. אלה מתאימות לחסימה לא רק של יונים אלא של מגוון ציפורים ומזיקים שונים ואם יש לכם חתול בבית ואתם גרים בבניין למשל רשתות מסוימות יכולות להתאים גם לשמירה שהחתולים לא יקפצו מהמרפסת מה שקורה מדי פעם. התקנת רשת היא שירות פופולרי אך לא רק שירות זה נחשב פופולרי בתחום.
  • דוקרנים נגד יונים – גם כן יהיו פופולריים מאוד. מדובר בשורות של דוקרנים אותם מתקינים באזורי מישור כמו אדן החלון, על מנוע המזגן הנמצא בחלקו החיצוני של הבניין, על גג הבניין ועוד. אלה שומרים שהיונים לא ינתחו במקום ומיוצרים מפלסטיק או מתכת.

אורן הרחקת יונים תשמח לספק לכם שירותי הרחקת יונים ולפתור את בעיית היונים שלכם. צרו קשר באתר או בטלפון ונשמח לתת לכם את השירות הטוב ביותר במחיר הטוב ביותר.

הרחקת יונים לצמיתות

לאורך השנים פותחו שיטות שונות להרחקת היונים כיוון שמרבית השיטות המסורתיות פשוט לא ממש עזרו. היונים חכמות יותר ממה שחושבים אולם פועלות על האינסטינקטים ההישרדותיים שלהן ולכן דרכי ההתמודדות אתן הן שונות. מה גם שעם יונים אנו מתנהגים בצורה הומנית יותר ופועלים להדביר אותן מתוך כוונה להרחיק אותן ממקום מסוים ולא לחסל אותן. הרחקת יונים לצמיתות קשה יותר מהרחקה רגילה ועל כן צריך לפעול ביצירתיות להשגת המטרה.

מה הבעיה שלנו עם יונים?

היונה היא בסך הכול לא בעל חיים תוקפני או משהו שיכול להזיק לנו על הנייר יותר מדי לא? אז מדוע היא נחשבת כמזיק? ובכן, היונה נחשבת כמזיק בשל העובדה שאלה נושאות עליהן כינים ומזיקים אחרים שיכולים לעבור אל האדם ולהעביר מחלות ועל כן אינן רצויות בסביבתנו. זאת ועוד שהן חיות בלהקות ועושות רעש חזק מאוד שעשוי להטריד את מנוחתנו. לבסוף, גם הלשלשת שלהן עשויה לפגוש ברכוש כמו ברכבים שלכם, במחסני פח, בחומה ועוד.

טכניקת המטאטא

אנו קוראים לטכניקה הזו טכניקת המטאטא כיוון ששמענו מלקוח בעבר שהוא ניסה להרחיק את היונים שבצמרת העץ בגינה שלו עם מטאטא. הוא אמר שזה היה מבריח אותם לכמה דקות וברגע שהוא חוזר הביתה הן היו חוזרות במהירות אל העץ וממשיכות לקונן ולצווח. מכאן אנו מבינים כי הרחקת יונים לצמיתות היא סיפור אחר לגמרי.

טכניקות להרחקת יונים לצמיתות

על מנת להרחיק את היונים ניתן להשתמש בכמה וכמה דרכים. הדרך להרחיק את היונים לצמיתות היא להפוך את שטח הנחיתה ללא נוח ומסוכן עבורן לנחיתה. על מנת לעשות זאת ניתן להתקין רשת יונים, להתקין דוקרנים או לעשות שימוש בטכניקה אחרת שתהפוך את המקום ללא נוח לנחיתה עבור היונים.
אורן הרחקת יונים מתמחה בשיטות הרחקת יונים מכל הסוגים. אנו מכירים את אורח חיי היונה ואת הטבע שלהן. אנו דוגלים בטכניקות הרחקת יונים הומניות ומבצעים הרחקת יונים לצמיתות כך שלא תצטרכו לקרוא שוב למדביר בשל עבודה לקויה של מדביר אחר. צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לתת לכם שירות.

מרחיק יונים ע״י התקנת רשת יונים

מרחיק יונים ע״י התקנת רשת יונים - למה חשוב להזמין מרחיק יונים?

אין ספק כי יונים מהוות מטרד משמעותי עבור אנשים רבים. היונים נוטות לקנן על אדני החלונות, על המזגנים, בתוך המרפסות, על הגג או בפתחים שונים בקיר. לכאורה מדובר בחיה חמודה ולא מזיקה, אך חשוב לזכור כי לחיות בצמוד ליונים עלול להיות עניין לא נעים במיוחד. היונים משאירות אחריהן נוצות שנוטות לעוף לכל כיוון, דבר שיוצר תגובות אלרגיות אצל אנשים רבים. אף אחד לא רוצה לחזור הביתה ולהתחיל להתעטש ולהתגרד בלי הפסקה, ולכן חשוב לטפל בכך מראש. מעבר לכך, היונים עלולות להעביר טפילים שונים, לגרום למטרדי רעש וריח וכמובן לפזר כמויות עצומות של לשלשת באזור הקינון. הלשלשת עצמה עשויה מחומר חומצי אשר עלול לפגוע בציפוי האבן של הקירות או הרצפה. לכן על מנת להימנע מכל אי הנעימות, כדאי להזמין מרחיק יונים מקצועי שידע לטפל בבעיה. מרחיק יונים ע״י התקנת רשת יונים יטפל בבעיה בצורה הטובה ביותר.

כיצד לבחור מרחיק יונים מקצועי?

ניתן היום למצוא בשוק לא מעט חברות שונות אשר עוסקות בתחום של הרחקת יונים. חשוב לזכור כי בעוד חלק מהחברות יהיו מקצועיות ומהימנות, אחרות לא יקפידו על עבודה מקצועית ואחראית במיוחד. לכן חשוב מראש לבחור לעבוד אך ורק עם מרחיק יונים מנוסה ומקצועי, בעל שנים של וותק וניסיון בתחום. איש מקצוע מסוג ידאג להגיע למקום, לבחון את השטח והסביבה ולהחליט בהתאם לנסיבות על דרך ההרחקה האופטימלית ביותר. חברה מקצועית העוסקת בתחום, תדע להתקין את האמצעי המושלם להרחקת יונים, בהתאם לגודל המשטח הבעייתי, הגובה שלו, תנאי מזג האוויר במקום וכמובן רצון הלקוח. לרוב ניתנת חשיבות גובהה לשמירה על המראה האסתטי של הבניין, ולכן ייבחר האמצעי שיוכל לספק את העבודה ועם זאת לא לתפוס את תשומת הלב של העוברים והשבים.

מהם היתרונות של הזמנת מרחיק יונים מקצועי?

תאורטית, כל אחד יכול לגשת לרשתות השיווק השונות, ולרכוש לעצמו דוקרנים או רשתות נגד יונים. אך חשוב לזכור כי קיימים היום בשוק לא מעט אמצעים שונים המשמשים לצורך הרחקת יונים, ולכל אחד מהם יש את היתרונות והחסרונות שלו. חברת אורן הרחקת יונים הינה חברה מקצועית ומנוסה, אשר יודעת להתאים לכל לקוח את הפתרון המושלם עבורו.

מרחיק יונים לצמיתות

מי מאתנו לא אוהב יונים? על הנייר לא מדובר בחיה נוראית כל כך. היא מסמלת עבורנו את השלום, היא מקפצת ומתרוצצת לידנו כשאנו יושבים בספסל ונהנות מלחם מפרור שאנו זורקים להן ובכלל לא נראה שהן חיות כדי לפגוע בנו. ובכן, כל זה נכון אולם בשל הימצאות כינים ווירוסים שונים על כנפיהן ממסעותיהן במקומות שונים ובשל העובדה שהלשלשת שלהן חומצית ומסוכנת לרכוש – אלה עשויות להוות לאדם מטרד לא קטן. על מנת להתגבר על כך צריך מרחיק יונים מקצועי.

באילו טכניקה הכי כדאי להשתמש ומתי?

• בצמרות עצים – היונים מחפשות מקום גבוה לבנות בו את הקן שלהן, להטיל ביצים ולאחר מכן לגדל את הגוזלים. מקום גבוה כמו
צמרות עצים עשוי להיות לרוב פתרון טוב עבורן בשל העובדה שמדובר במקום גבוה מן הקרקע מצד אחד ומקום מסתור מפני טורפים בשמיים מצד שני.
מדביר יונים עושה לרוב שימוש ברשתות נגד יונים במקרים כאלה כדי לחסום את הגישה של היונים לצמרות העצים.
• בין בניינים גבוהים – בהמשך לסעיף הקודם – גם בבניינים גבוהים, בין הבניינים, על חוטי ועמודי חשמל, עמודי תאורה,
מתחמי כביסה שונים ועוד. גם כאן בהתאם למיקום שבו הן מתיישבות ניתן להשתמש בפתרון הולם.
• על אדן החלון – אם לדוגמה אלה התיישבו על אדן החלון שלכם תוכלו להתקין שם דוקרנים שיגרמו לכך שהנחיתה של היונים תהיה לא נוחה/נעימה. אם תרצו לחסוך את מראה הדוקרנים כלפי חוץ תוכלו להשתמש בחוטי חשמל בזרם נמוך שלא יפגעו ביונים אבל יגרמו
להן להרגיש לא בנוח לנחות שם.
• במסתורי כביסה – במקרה כזה כדאי יהיה להתקין רשת מסוג כלשהו על מנת לחסוך את המעבר למקום. תוכלו להשתמש
ברשתות חוטים, פלסטיק או חומרים אחרים. במידה ומדובר במקום מוצר וקטן ניתן להשתמש גם ברשתות מוזלות שעשויות לעשות את העבודה.
• בגגות בתים/בניינים – בדרך כלל נתקין דוקרנים.

כיצד נבחר מדביר יונים מקצועי?

אורן הרחקת יונים הינו מרחיק יונים מקצועי ומנוסה המספק שירותיו באזור המרכז ודוגל בשיטות הרחקת יונים לצמיתות ההופכות
את המקום ללא נוח ולא בטוח לנחיתה מבלי לפגוע בהן פיזית. צרו קשר לפרטים נוספים והזמנת השירות.

פתרונות מקצועיים להרחקת יונים

אורן – פתרונות מקצועיים להרחקת יונים

אמנם בתיבה של נח השבת זכורה לטוב, אך כחיות רבות היא נחמדה בעיקר בתוך ספרי הילדים. אם היונה מתמקמת בחלון הבית שלך , או אף גרוע מכך במסתור הכביסה ומשאירה שם את הלכלוך והריח, לא כדאי לחיות איתה בדו קיום. היונים נושאות טפילים ומחלות, והימצאותן בקרבת האדם אינה בריאה בכלל. אם אתה לא יודע כיצד להתפטר מהם המשך בקריאת המאמר פתרונות מקצועיים להרחקת יונים.

הרחקת יונים זה בעצם הדברה?

הדברה היא פעולות מיגור של מזיקים הכוללת פעולות קטל. פתרונות מקצועיים להרחקת יונים איננה מצריכה קטל יונים כי מתקני הרחקת יונים, עוצבו לפי התכונות החייתיות של החיה. המתקנים שיש היום מבדילים בין השטח הבייתי למגרשים , מחסנים ושמטחים חיצוניים גדולים בעיקר שדות חקלאות. כל פתרון מתאים למשטח אחר ולעיתים ניתן לשלב בין מספר מתקנים , כדי למקסם את ההצלחה. למשל שילוב של מדר קול ורשתות ועוד.

אילו מתקנים יש למטרת הרחקת יונים

בין המתקנים הקיימים נוכל להבחין מצד אחד בדחלילים הישנים שיעילותם מוטלת בספק, ואם כן הם מתאימים לטווח הקצר. בדומה להם מתקני שיקוף, מראות וחומרים עשויים אלומיניום שנותנים ליונה להרגיש שיש לה שותפה. היונה הטריטוריאלית איננה תקונן במקום שיש יונה מקוננת. בדיוק כמו שהיא נשארת נאמנה לבן הזוג שלה עד שהמוות מפריד בינהם. מתקנים נוספים של הרחקת יונים הם דוקרנים למינהם , שמוציאים את הרגשת היציבות אותה מחפשת כל יונה. ברגע שהמשטח מחוספס היונה לא יכולה להתקבע. מתקנים נוספים שפותחו במיוחד למטרת הרחקת יונים הם משדרי קול בדומה למשדרים שקיימים לכלבים.

כיצד מגיבות היונים לפעולות המיגור?

היונים מנסות בהתחלה לבוא למקום אותו הם בחרו אך הן מתייאשות אם אתם עקביים. לאחר מכן הסיכוי כי תבוא יונה אחרת לקונן תחתיה. הנאמנות של היונים לחברות הוא מדהים ביחס לבעלי חיים. היונים גם לא נפצעות או מתות מהמתקנים , ולכן פתרונות מקצועיים להרחקת יונים נהיים נפוצים ומשתלמים. התאימו את היונה לשטח המתאים ולא תצטרכו לפנות את לשלשת היונים. אתם יכולים לרכוש דוקרנים נגד יונים בחנות שלנו. אצ"ל 48 ת"א.

פתרונות הרחקת יונים

פתרונות הרחקת יונים

מידע על פתרונות הרחקת יונים

יונים מצטיירות עבורנו כעוף סימפתי ונחמד. כשחושבים על יונים, חושבים על כיכר מרכזית, ישיבה על ספסל ופיזור של גרגרים ופירורי לחם יבשים על הרצפה, תוך צפייה ביונים שמלקטות אותם. כשחושבים על יונים, חושבים על ילדים רצים לתוך להקה של יונים ומבריחים אותן, וכולן עפות כמו במין תנועה אוטומטית אל על. אבל כשחושבים על יונים, ממש לא חושבים על כל הפגעים הרעים שהן מביאות אותם. הרבה אנשים לא מודעים לכך, כי עדיין לא יצא להם לסבול מנחת זרועם של היונים. אולם, יונים עלולות לגרום אי נוחות רבה ועל כן אנשים רבים מעוניינים ב: פתרונות הרחקת יונים על מנת להשיב את איכות חייהם ואת שלוות נפשם.

הנזקים של היונים

יונים עלולות לגרום לנזקים רבים. היונים מגיעות לאזורים מאוכלסים בבני אדם וחיות לצידם. כך קורה שיונה מתמקמת ובונה קן על הגג, על אדן החלון או על מנוע המזגן של בתים. כך קורה שיונה נכנסת למסתור הכביסה ומתיישבת שם, וגורמת ללכלוך של הכביסה. חשוב לדעת, כי יונים אינן חיות בסביבה נקייה. הן בונות קן וממלאות אותו בלשלשת שלהן, ועליה הן יושבות, מקננות ומגדלות את גוזליהן. הלשלשת מכילה פעמים רבות חיידקים שונים ומשונים, העלולים לגרום לתופעות לא נעימות החל מזיהומים שונים ועל למחלות חמורות אשר מהוות סכנות בריאותיות קשות. בנוסף, היונים עושות רעש והומות בקול רם, דבר העלול להפריע למנוחתם של האנשים שבמקרה גרים בבניין שבו התנחלה לה היונה. וכמובן, הלכלוך של היונים מפריע מאוד, הן מבחינת המראה, הן מבחינת הריח ובנוסף גם הנזקים שנגרמים מהלכלוך, כמו נזקים לבגדים התלויים על חבלי הכביסה, נזקים לקירות החיצוניים של הבניין ולפעמים אפילו נזקים בתוך הבית עצמו.

פתרונות הרחקת יונים במגוון דרכים

לכן, לא סתם הרבה אנשים שסובלים מהמגורים לצד היונים בוחרים לפעול בכיוון של הרחקת יונים. הרחקת יונים משמעה סילוק יונים ממקום מסוים. הרחקת יונים נעשית במגוון של פעולות ואפשרויות שונות, ישנות וחדשות כאחד. גירוש יונים יכול להתבצע במספר דרכים פופולריות, ובהם:

דוקרנים נגד יונים – פתרונות הרחקת יונים על ידי שימוש בדוקרנים. את הדוקרנים מציבים על הגגות, על אדן החלון ובמקומות אסטרטגיים נוספים אשר מושכים יונים אליהם. היונים אינן נפגעות ואינן מרגישות כאב מן הדוקרנים, אלא חוות תחושה של אי-נעימות כאשר הן נוגעות בדוקרנים. הן מנסות מספר פעמים להגיע ולהתיישב אך הדוקרנים מונעים בעדן, והן למעשה לומדות שהמקום הזה אינו אופציה עבורן ומתרחקות למקום אחר.
• רשת יונים – דרך נוספת להגיע למטרת הרחקת יונים הנה באמצעות רשתות יונים. את רשתות היונים שמים במקומות המועדים לפורענות מבחינת התיישבות היונים בהן, מקומות כגון: אדן החלון, מסתור הכביסה ועוד. מרחיק יונים מקצועי מודד את המקום ומתקין רשת יונים איכותית, העומדת בכל תנאי מזג האוויר. היונים מנסות להיכנס אל מקומות אלו ך נתקלות ברשת ואינן מצליחות, וכך הן מתרחקות למקום אחר.
• הדברת יונים- פתרונות הרחקת יונים על ידי שימוש גם בשיטות בלתי הפיכות, כגון מלכודות ליונים והרג של היונים, על מנת להרחיקן אחת ולתמיד. שיטות אלו מומלצות לאחר שניסו פתרונות הרחקת יונים ירוקה אך הן לא עבדו, והמתגוררים במקום סובלים עם מאוד מפגעי היונים.

פתרונות הרחקת יונים – לכל צורך השיטה שלו

לכל בעיה ישנה פתרון ייחודי לה, וכך גם בנושא של פגעי היונים. יש להבין בדיוק לאיזה מקום היונים נמשכות וכיצד ניתן לטפל בבעיה בצורה הטובה ביותר ובמחיר המשתלם ביותר. לשם כך מומלץ להתייעץ עם מרחיק יונים מקצועי ובעל ניסיון, אשר יציע לכם את הפתרון המועדף ביותר.

עבודות גובה בסנפלינג

עבודות גובה בסנפלינג

עבודות גובה בסנפלינג אצל אורן הרחקת יונים

לדף הרישיונות וההיתרים שלנו לחצו כאן!

זקוקים לחיזוק, החלפה או חיפוי של קירות באבנים – אבל בגובה רב? , רוצים לדאוג לניקוי חלונות של בניינים רבי קומות מבחוץ ? , יש צורך בעבודה בתוך מתחמים מתוחמים כמו בורות, סילואים, תעלות פתוחות, מיכלים, בארות, מאגרי מים ? כל אלו ועוד מצריכים עבודות גובה בסנפלינג.

מה זה עבודות גובה בסנפלינג ?

עבודות גובה בסנפלינג, הן כל סוג של עבודה הנעשית בגבהים שאינם מאפשרים שימוש בסולמות, מנופים וכו'. עבודות אלו מצריכות שימוש בציוד איכותי, מתקדם ומיוחד על מנת למנוע תאונות מיותרות שיכולות לעלות בחיי אדם. עבודות גובה בסנפלינג חייבות להיעשות על ידי עובדים מיומנים, מקצועיים אשר עברו הכשרה של עבודות גובה בסנפלינג על ידי משרד התמ"ת.
אצלנו תמצאו את מה שאתם מבקשים, העובדים שלנו מיומנים בכל סוגי עבודות הגובה הנדרשות, כולם עברו קורס של משרד התמ"ת על עבודות גובה בסנפלינג וכמובן אנו מספקים לעובדים שלנו את הציוד הטוב ביותר בשוק של עבודות גובה בסנפלינג על מנת לשמור על בטיחותם.

למה צריך עבודות גובה בסנפלינג ?

עבודות אלו נעשות במספר דברים, ניקוי של חלונות בבניינים רבי קומות לדוגמה מצריך עבודות גובה בסנפלינג. גם ניקוי של מבנים בעזרת התזת חול או מים, או מילוי תפרים וסדקים בקירות הבניין. ניקוי של בורות מים, מאגרי מים, תיקונים ועבודות בתוך פירים, סילואים, מיכלים או תעלות מצריכות הזמנה של עבודות גובה בסנפלינג. הדבקה או החלפה של חיפויי אבן על בניינים מצריכה אף היא עבודות גובה בסנפלינג. במקרים של צורך בהתקנת מתקנים שונים על גגות או קירות בניינים וכל התקנה של מוצרים לסילוק וגירוש של יונים על בניינים רבי קומות.
אנחנו מתמחים בכל סוגי העבודות הדרושות לכם, העובדים שלנו הם מקצועיים, אמינים ואדיבים וכמובן מצוידים בציוד הבטיחותי ביותר.

מה מצריך עבודות גובה בסנפלינג ?

על מנת לעבוד בגבהים על בעזרת סנפלינג יש צורך בהכשרה מיוחדת של משרד התמ"ת שנועד להכשיר את העובדים בשימוש הנכון בציוד הסנפלינג ולהבהיר להם את הסכנות הכרוכות בזלזול בתקנות הבטיחות. העובדים שלנו כולם עברו את ההכשרה של משרד התמ"ת ומקפידים ביותר על כול הוראות הבטיחות על מנת למנוע פגיעה
על מנת לבצע עבודות גובה אלו יש צורך בציוד מיוחד הכולל רתמות חזה, המולבשות על הרגלים, הידיים והחזה של העובדים, אל הרתמה הזו נקשרים חבלי האבטחה על ידי שאקלים מיוחדים שניתן יהיה לשחרר בקלות אך לא ישתחררו מעצמם.
הדבר השני הוא חבלי אבטחה מיוחדים אשר צריכים להיות גמישים במידה מסוימת על מנת להוות סופג זעזועים במקרה של נפילה והיתלות על החבל. מצד שני אשוב שהחבל לא יהיה קפיצי מידי על מנת שלא לגרום להקפצה של העובד שוב ושוב במקרה של נפילה והיתלות על החבל.
רצועת ריכוך, זוהי רצועה מיוחדת אשר מקופלת למספר קיפולים אשר תפורים זה לזה בקצה, הרצועה נועדה להיפתח לאט, לאט במקרה של נפילה והיתלות על החבל ובכך להוות דרך נוספת של ריכוך המכה כתוצאה מהנפילה.

אנו דואגים לספק לעובדים שלנו את הציוד הטוב והמתקדם ביותר שצריך לצורך עבודות גובה בסנפלינג, בנוסף אנו דואגים גם לצייד אותם ברצועות מיוחדות לאבטחה וקשירה של ציוד העבודה והחומרים על מנת למנוע את נפילתם של המכשירים והכלים מידם של העובדים על העוברים ושבים ברחוב.
כי בטיחות ושירות הם הדברים החשובים לנו ביותר, אנחנו מספקים עובדים מקצועיים עם ציוד בטיחות מתקדם וכמובן שירות אדיב.

הרחקת עטלפים

הרחקת עטלפים

מהם עטלפים, ולמה צריך הרחקת עטלפים

עטלפים הם בעלי חיים השייכים למשפחת היונקים, אשר פעילים רק בלילות. אנשים רבים נוטים לחשוב את העטלפים לציפורים בשל היכולת של העטלפים לעוף. אולם עטלפים אינם שייכים למשפחת הציפורים אלא הם יונקים ומכרסמים. העטלפים ישנים במשך היום במערות או מקומות מסתור חשוכים ויוצאים בלילה לחפש מזון. במהלך החורף ישנים העטלפים במקומות המסתור שלהם.
קיימים סוגים רבים של עטלפים בארץ, חלקם יעילים מאוד ועוזרים לנו להיפטר מחרקים על ידי כך שהם אוכלים אותם. סוג העטלף הנפוץ ביותר בארץ הוא עטלף הפירות. עטלפי פירות כשם כן הם – ניזונים מפירות עצים ולכן עלולים לגרום נזקים כבדים לחקלאים ולבעלי מטעים. גם לבעלי עצי פרי בגינות פרטיות עטלפים עלולים להסב טרדה רבה. עטלפי הפירות החגים סביב עצים על מנת לאכול משאירים אחריהם לכלוך רב וריח רע בצורת הצואה שהם מפרישים. מעבר לריח והלכלוך צואת העטלפים מכילה חיידקים העלולים לגרום למחלות לא נעימות לאדם.
עטלפים נוהגים לחיות בלהקות גדולות של כמה מאות ואפילו אלפי פריטים, אורך חייו הוא כעשרים שנה.

הרחקת עטלפים

יש הרבה מיתוסים לגבי עטלפים שהופך אותם לדבר מפחיד ומאיים. אחד המיתוסים הוא שעטלפים נוהגים למצוץ דם אנושי, והשני הוא שהעטלפים נוהגים להסתבך לאנשים בשערות. שני מיתוסים אלו מופרכים מיסודם ואין בהם שום אמת. לכן גם אם צריך לבצע הרחקת עטלפים, יש לעשות זאת בצורה זהירה ובלי לפגוע בהם – מדובר בבעל חיים מוגן, ואין לפגוע בו !
אנחנו מבצעים מספר דברים המביאים להרחקת עטלפים. ברשותנו מכשירי הרחקת עטלפים שאינם פוגעים בעטלפים אלא מרחיקים אותם בלבד.

מוצרי הרחקת עטלפים

קיימים מוצרים שונים המונעים מעבר, נחיתה או גישה של עטלפים למקום מסוים.

הרחקת עטלפים על ידי דחליל ינשוף

ינשופים הם דורסי לילה הנוהגים לטרוף עטלפים. העטלפים חשים (עטלפים הם עיוורים לגמרי והם חשים בעזרת חוש השמיעה המפותח ביותר שלהם ) בנוכחות של דחלילי הינשוף וחושבים אותו לינשוף אמיתי – מה שגורם להם למהר ולברוח מן המקום.
נשמח לספק לכם דחלילי ינשוף איכותיים ומקצועיים שיעזרו בהרחקת העטלפים.

הרחקת עטלפים בעזרת רשת

רשת יונים לצורך הרחקת עטלפים יכולה לשמש במספר דרכים, ניתן למתוח אותה על חלונות פתוחים או פתחים אחרים על מנת למנוע מהעטלפים להיכנס או לעבור דרך המבנה.
בעלי מטעים משתמשים ברשתות על מנת לעטוף את עצי הפירות הבשלים שלהם ובכך למנוע מעטלפים להגיע אל הפירות ומונעים את הנזק.
אצלנו תמצאו רשת עטלפים איכותית ועמידה גם בפני השמש הישראלית הקשה.

הרחקת עטלפים באמצעות דוקרנים

אם אתם סובלים מקינון של עטלפים ניתן להתקין דוקרנים מיוחדים המונעים מהעטלפים לנחות במקום בו הם נהגו לעשות זאת ובכך מרחיק אותם מהמקום.
אנחנו מחזיקים מלאי של דוקרנים מסוגים שונים, נשמח לייעץ לכם ולהתאים לכם את הדוקרנים המתאימים ביותר עבורכם.

הרחקת עטלפים באמצעות לפידים

לעטלפים יש חוש ריח מפותח והם רגישים לריחות מסוימים. הצבה של לפידים בוערים המפיצים ריחות לא נעימים לעטלפים תרחיק אותם מהמקום בצורה יעילה. החיסרון של השיטה הוא שיש להציב את הלפידים בכל יום מחדש ולהדליק אותם מחדש.

הרחקת עטלפים באמצעות קול

כבר הזכרנו כי לעטלפים חוש שמיעה מפותח ביותר. שימוש במכשיר המשמיע קול הנשמע רק לאוזני עטלפים ולכן אינו מטריד את האדם, יעיל ביותר על מנת להרחיק את העטלפים מהסביבה.
אצלנו תמצאו מכשירים של הרחקת עטלפים באמצעות קול, מקצועיים ביותר ועשויים מאיכות מעולה.

הרחקת עורבים

הרחקת עורבים

הרחקת עורבים – מטרד גדול

אחד המטרדים הגדולים והנפוצים ביותר שיכולים להיות כתוצאה מפעילות בעלי חיים, הם העורבים. עורבים נוהגים להתגודד בלהקות המגיעות לעשרות של פריטים המשמיעים רעש רב מאוד בקריאותיהם. בנוסף הצואה שלהם מכילה חיידקים רבים העולים להביא למחלות רבות, לא נעימות ואף מסוכנות. אומנם בניגוד ליונים, העורבים אינם מקננים בסביבה או בתוך בתי מגורים ולכן פגיעתם קטנה, אך גם כך יש בעיות של לכלוך וריח מהצואה שלהם.

למה צריך הרחקת עורבים ?

בנוסף לרעש הרב שמקימה להקת עורבים המתגודדת במקום מסוים, והלכלוך הרב שהם יוצרים, העורבים הם ציפורים אלימות ומסוכנות שאינם נרתעים מתקיפת בני אדם בעת הצורך. היו מקרים בהם להקת עורבים תקפה אדם שניגש לגוזל עורב פצוע והרים אותו או שפגע באחד מחברי או גוזלי הלהקה. בנוסף, עורבים בקרבת מטעים ועצי פרי עלולים לגרום נזק גדול כיוון שהם אוהבים לאכול את פירות העץ.
בדומה לבני אדם העורבים הם קרניבורים, כלומר אוכלי כל, הם נוהגים לאכול בשר – בעיקר נבלות אך גם פירות ואגוזים.

הרחקת עורבים, קצת על טבעם של העורבים

כמו שכבר נאמר, העורבים חיים בלהקות, הם נוהגים להתגודד במקומות בהם הם יכולים לשבת כמו מעקות של מרפסות וגגות, גגות רעפים, שלטי חוצות ועוד. קריאת העורבים הנה רמה מאוד ואינה נעימה לאוזן כלל. להקת עורבים שלמה המכילה כמה עשרות פריטים עלולה לגרום לרעש חזק ומטריד מאוד.
לעורבים זיכרון טוב מאוד של לבוש או מראה, כך שאם אדם נגע בגוזל של עורב עליו להחליף בגדים מיד על מנת להימנע מתקיפתו על ידי כל הלהקה.
הרחקת העורבים נועדה למנוע את המטרד, הרעש, הלכלוך וכמובן התקיפות האלימות של העורבים.
אצלנו תמצאו מומחים בהרחקת עורבים על ידי שיטות יעילות שונות.

הרחקת עורבים, שיטות הרחקה בלי פגיעה

אנחנו מאמינים כי הרחקת עורבים חייבת להתבצע ללא פגיעה בבעל החיים עצמו. לכן יש ברשותנו שיטות מגוונות ויעילות של הרחקת עורבים ללא פגיעה בציפורים עצמן.

הרחקת עורבים על ידי דחלילים

ישנם מספר סוגים של דחלילים המשמשים לצורך הרחקת עורבים בצורה יעילה וטובה. אחד הסוגים הנו דחליל של ינשוף. הינשוף הוא עוף דורס לילי שנוהג לטרוף גוזלי עורבים ולכן העורבים נרתעים ממנו. הצבה של דחליל ינשוף תפחיד את העורבים ותרחיק אותם במהירות וביעילות.
דחלילי עורב מת. סוג נוסף של דחלילים הוא דחלילים המדמים עורב מת. הצבה של דחליל עורב מת תביא למצב של הרחקת עורבים, העורבים מזהים את העורב המת, נרתעים מהסכנה ולכן מתרחקים מיד מהמקום.
הרחקת עורבים על ידי דחלילי עופות דורסים, בנוסף לעיל ניתן להשתמש גם בדחלילים של עופות דורסים נוספים כמו בז, או עיט הנוהגים לצוד עורבים ולכן העורבים פוחדים מהם ומתרחקים מהמקום.
אצלנו תמצאו את כל סוגי הדחלילים שיש, מאיכות טובה ביותר ועמידים לאורך זמן.

הרחקת עורבים על ידי מכשירי חוסר יציבות

העורבים הנם עופות גדולים הזקוקים למשטח עמיד יציב במיוחד, לכן הם נרתעים מלעמוד במקום לא יציב. הצבת מכשירים שונים הגורמים למשטח לחוסר יציבות יתנו מענה לצורך של הרחקת עורבים.
ניתן למצוא שתי שיטות האחת שימוש בדוקרני Y, מדובר בדוקרנים עמידים במיוחד שאינם פגיעים לבעיטות של העורבים, העורבים הם ציפורים חכמות ואלימות וכלן נוהגים לבעוט ולפרק את הדוקרנים ולכן צריך דוקרנים חזקים ועמידים במיוחד. המכשיר השני הוא הקפיץ המקפיץ שגורם למשטחים להיות לא יציבים ולכן מרחיק את העורבים מהמקום.

מרחיק יונים

מרחיק יונים

על מרחיק יונים

לא רבים יודעים כי קיים מקצוע בשם "מרחיק יונים". מרחיק יונים הוא בעצם מדביר, ממש כמו האיש שאתם מזמינים כל קיץ כדי להדביר את הבית שלכם מפני חרקים, נחשים ופגעים אחרים. עם זאת, מרחיק היונים הוא לא מדביר קלסי. מכיוון שהיונים חיות ידידותיות וחברותיות, בני האדם מתקשים לפגוע בהן ולהשמיד אותן. בנוסף, הדברה מלאה (כלומר השמדה) של היונים עלולה לגרום לנזקים אקולוגיים קשים, להפרת האיזון הסביבתי וכן לפגיעה בחיות אחרות אשר יאכלו את נבלתן של היונים, ואפילו בני אדם העלולים להיפגע מן הרעל שבאמצעותו הודברו היונים. על כן, מרחיק היונים אינו יהרוג את היונים, אלא ינסה למצוא פתרונות אחרים לצורך סילוק היונים מהאזור המבוקש.

פתרונות שמציע מרחיק יונים

מרחיק יונים מקצועי מתעסק ביותר מאופציה אחת של הרחקת יונים. הסיבה לכך טמונה בעובדה שישנם מקרים רבים של נזקי יונים ולכל מקרה ומקרה ראוי להתאים את הפתרון הייחודי לו, ולא להשתמש בפתרונות אינסטנט אשר יפתרו את הבעיה לזמן קצר בלבד. מרחיק יונים משתמש במגוון של שיטות מוכחות להרחקת יונים. השיטה הראשונה הנה שימוש ברשת יונים. את רשת היונים מתקינים מעל מסתורי כביסה ומעל גומחות שונות בבניין או בבית המבוקש. היונים אוהבות להיכנס אל הגומחות הללו כדי לקנן שם בשל הפרטיות וההגנה שמקומות אלו מספקים. לכן, פותחה שיטה חדשנית של כיסוי המקום ברשת יונים. הרשת נראית כמו רשת רגילה לכל דבר ועניין ועשויה מחומרים חזקים במיוחד העמידים לכל תנאי מזג האוויר. כאשר הרשת מותקנת כראוי, היונים אינן מצליחות לעבור ולהגיע אל המקומות המבוקשים. היונים יבינו שאין ביכולתן לעשות זאת ויפנו לחפש מקום אחר להתיישב בו. שיטה נוספת שהוכחה כיעילה במיוחד הנה שימוש בדוקרנים. דוקרנים נגד יונים מזכירים בצורתם דוקרנים הנמצאים ביציאה מחניונים ברחבי הארץ. את הדוקרנים מציבים במקומות מועדים לפורענות, מקומות כמו אדן החלון, גגות, מנועי מזגן ועוד. היונה מנסה להגיע למקום הרצוי אך נתקלת בדוקרנים. יש להדגיש כי הדוקרנים אינם מכאיבים לה אלא רק גורם לאי נעימות זמנית. היונה היא חיה חכמה מאוד ובנוסף סתגלנית. לאחר שתנסה מספר פעמים להתמקם במקום מסוים אך לא תצליח בכך, היונה תבין כי כדאי לה ללכת ולחפש מקום אחר, כיוון שהמקום הזה בעייתי. כך גם הדוקרנים וגם רשתות היונים יגרמו להרחקת היונים למקום אחר ולהחזרת השקט והשלווה אל ביתכם.

עיסוקים נוספים של מרחיק יונים

מרחיק יונים מתמחה בעוד תחומים מלבד הרחקת יונים נטו. מרחיק יונים אף מדביר כיני יונים. הדברת כיני יונים פותחה בשל העובדה כי היונים מעבירות איתם כינים. הכינים נמצאות מתחת לכנפיהן ועוברות אל הקן ואל האזור שבו גרים גם בני האדם. הידבקות בכיני יונים עלולה להתפרש כאלרגיה, אך עד שהתופעה לא תמוגר האדם ימשיך לסבול מהתגרדויות נוראיות. לכן חשוב מאוד לערוך הדברה של כיני יונים. ההדברה כוללת סילוק של הקן, ניקוי וחיטוי כל האזור סביבו וכן הדברה של כל האזור המורחב של הבית.

מרחיק יונים – כלים מקצועיים

מרחיק יונים מקצועי עושה שימוש במגוון של כלים מקצועיים, שנועדו לסייע במציאת פתרונות לבעיות היונים. מרחיק יונים משתמש בציוד רב, החל מהמתקנים עצמם שנועדו להרחיק את היונים וכלה בציוד טיפוס וסנפלינג על מנת להגיע לבניינים רבי קומות ולערוך בהם הרחקת יונים. אם גם אתם נזקקים למרחיק יונים מקצועי, אשר יבוא וייעץ לכם כיצד בדיוק ניתן להתמודד עם הבעיה ולאחר מכן יתקין לכם את הציוד הדרוש – פנו אלינו עוד היום, ונעזור לכם בבעיות שלכם אל מול היונים.

מרחיק יונים – שאלות ותשובות

היונה על פניו נראית כבעל חיים נחמד שאנו רואים בדרך כלל על צמרות העצים, מתעופפות בין עמוד חשמל אחד לאחר או אפילו יורדות לקרקע בפארקים וכיכרות כאשר אנשים זורקים להם פירורי לחם ומאכילים אותן. הכל טוב ויפה כל עוד אלה לא חיות בסביבתנו. חשוב להבין כי היונים נחשבות למזיקות לאדם וזאת מכמה סיבות שתכף נפרט עליהן מעט יותר ולכן אם אתם נתקלים ביונים המקוננות או מתיישבות בסביבתכם כדאי יהיה לקרוא למדביר מקצועי.

תשובה: את היונים ניתן להרחיק בכמה שיטות. כל השיטות הללו הומניות כאשר המטרה היא לא לפגוע ביונים אלא להפוך את המקום ללא נוח ולא נעים לנחיתה וקינון עבורן. על כן ניתן להשתמש למשל ברשת נגד יונים לחסום כניסה לאזורים מסוימים, להתקין דוקרנים נגד יונים על גגות בניינים או באזורים נוספים כמו אדן החלון או אפילו על מנוע המזגן מחוץ לבית וכך למנוע את הגעת היונים. כמו כן ניתן להשתמש במרחיקים יונים אלקטרוניים ושיטות נוספות.

תשובה: היונים מזיקות לאדם בכמה מישורים. ראשית הן נושאים כינים ווירוסים שונים בין כנפיהן ואלה יכולים לעבור לאדם אם הן מקוננות בסביבתו. בנוסף לכך לשלשת היונה חומצית ויכולה להמיס ולהוריד צבע אפילו מפח כמו למשל הגדר שלכם, שער המחסן או אפילו הרכב שלכם. לא נעים ולא רצוי. לבסוף אלה חיות בלהקות וצווחות שעות רבות במהלך היונים כדי להרחיק את אויביהן והצווחות הללו עשויים להיות לא נעימים בעליל.

תשובה: מרחיק יונים מומלץ יהיה מדביר מקצועי ומנוסה, עם וותק בתחום, שיש לו מגוון שיטות טיפול ביונים ומבלי לפגוע בהן. כמו כן הוא צריך להיות מדביר רשום. לבסוף כדאי לבדוק גם המלצות על המדביר שיצביעו על אמינותו. אנו באורן הרחקת יונים נשמח להציג לכם לקוחות ממליצים שלנו ולהציע לכם את שירותינו המקצועיים.

תשובה: הרחקת יונים יכולה להעלות כמה מאות שקלים ויכולה להיות יקרה יותר. תלוי בשיטה שאתם משתמשים בה להרחקת היונים, תלוי בשטח שצריך לכסות, בחברת ההדברות ועוד.